TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nokia C1 pierwszym smartfonem Finów po rozstaniu z Microsoftem

Nokia C1 pierwszym smartfonem Finów po rozstaniu z Microsoftem

Po oficjalnej zapowiedzi tabletu Nokia N1, pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że fińska firma pracuje nad nowym smartfonem opartym na Androidzie. Wyciekło pierwsze zdjęcie prezentujące wygląd nadchodzącej Nokii C1 oraz prawdopodobna specyfikacja.

Miesiąc temu Teleguru pisał o tablecie Nokia N1, który ma być pierwszym urządzeniem Finów po przejęciu ich działu mobilnego przez Microsoft. N1 ma trafić w pierwszej kolejności (w lutym 2015 roku) do Chin, by potem pojawić się na niektórych rynkach europejskich.

Przewiduje się, że C1 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej pięć cali (prawdopodobnie o rozdzielczości 720p), procesor Intela, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, a także tylny aparat 8 mpix oraz przedni 5 mpix. Nokia C1 ma być oparta na systemie operacyjnym Android 5.0 Lollipop z nakładką Nokia Z Launcher (identycznie jak tablet N1).

news-nokia-c1 Nokia C1 pierwszym smartfonem Finów po rozstaniu z MicrosoftemNa mocy umowy zawartej z Microsoftem Finowie nie mogą produkować telefonów z własnym logo aż do 2016 roku. Wydaje się jednak, że znaleźli swój złoty środek i zamierzają obejść te ograniczenia w inny sposób. Produkcją smartfona ma się zająć Foxconn, ale za jego projekt odpowiedzialni mają być inżynierowie Nokii. Kiedy urządzenie trafi na rynek? Tego nie wiadomo, a na oficjalne potwierdzenie dotychczasowych plotek trzeba będzie zapewne poczekać przynajmniej do początku przyszłego roku.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.23%
58 głosy
23.47%
50 głosy
25.35%
54 głosy
23.95%
51 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top