Wiadomości

Nokia chce nowych smartfonów, ale nie będzie się spieszyć z ich wydaniem

Rajeev Suri, CEO Nokii, przygotowuje firmę do powrotu na rynek smartfonów po sprzedaży działu mobilnego Microsoftowi za 7.2 miliarda dolarów w 2014 roku. Kiedy możemy się spodziewać nowości od Finów?

W tym roku wygasa umowa z Microsoftem, na mocy której Nokia nie może tworzyć smartfonów pod swoją marką. Nie oznacza to jednak, że firma nie pracuje nad nowymi modelami, które mogłyby trafić na rynek w przyszłości. Już od dłuższego czasu trwają poszukiwania odpowiedniego partnera, który zajmie się produkcją i dystrybucją. Nokia zamierza jedynie projektować urządzenia i użyczać swojego logo, podobnie jak miało to miejsce w przypadku powstałego we współpracy z Foxconnem tabletu Nokia N1. Rajeev Suri spodziewał się, że firma znajdzie wspólnika do końca 2015 roku i chociaż tak się nie stało, plany pozostają niezmienione. CEO Nokii stwierdził, że nie ma pośpiechu, a powrót na rynek mobilny może nastąpić zarówno w tym roku (mówiło się o czwartym kwartale), jak i później. Trochę więc jeszcze poczekamy na nowe smartfony legendarnej marki, ale jeśli będą miały w sobie coś z dawnej świetności, będzie warto.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close