Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nokia nawiązała współpracę z Xiaomi

Na początku tego roku Xiaomi zaprezentował nowy procesor własnej produkcji. Teraz okazuje się, że zasili on nie tylko smartfony chińskiego producenta, ale również fińskiej Noki.

Ośmiordzeniowy procesor Surge 1 wyposażony został w cztery rdzenie Cortex-A53 2.2 GHz oraz cztery Cortex-A53 1.4 GHz. Procesor występuje w duecie z grafiką Mali-T680 MP4. Całość działa całkiem sprawnie w smartfonach z górnej-średniej półki, jak np. Xiaomi Mi 5c.

Teraz okazuje się, że chińczycy podpisali właśnie umowę z Nokią, a dokładniej HMD Global, obecnym właścicielem praw do marki. Z informacji do których dotarliśmy wynika, że procesory Surge S1 będzie można odnaleźć również w przyszłych smartfonach fińskiej firmy. Prawdopodobnie jest on zbyt słaby aby trafić do flagowców, ale doskonale wpasuje się w średnią półkę cenową.

Nie wiadomo też do końca na jaki rynek trafią modele z procesorem Xiaomi. Czy dostępne będą jedynie na obszarze Chin lub w krajach Azjatyckich czy na całym świecie. Zwłaszcza, że nie wiadomo czy Surge S1 poradzi sobie z globalną siecią LTE i czy spełni normy wymagane do sprzedaży w krajach Europy i USA.

Niezależnie od tego gdzie znajdą się Nokie z chińskim procesorem, nikt raczej się nie spodziewał takiej współpracy między firmami. Na pewno zmotywuje to Xiaomi do szybszego powiększania swojej oferty podzespołów. A w przyszłości może nawet konkurowania na rynku z Qualcomm oraz MediaTek.

Źródło: Phonearena
Back to top button