Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nokia X: Poznaliśmy pełną specyfikację

Nokia X, najnowszy smartfon fińskiej firmy, zostanie zaprezentowany dokładnie za tydzień w Chinach. Model o wewnętrznym numerze TA-1099 pojawił się dziś w bazie agencji telekomunikacyjnej TENAA, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jakie podzespoły zaoferuje nadchodząca Nokia X.

Bazowe podzespoły

Ten średniobudżetowy smartfon będzie plasować się w ofercie Nokii pomiędzy modelami 6.1 a 7 Plus. Ekran Nokii X będzie mieć przekątną 5,8 cala, rozdzielczość 2280 na 1080 pikseli, zaokrąglone krawędzie oraz wcięcie na przedni aparat. W środku znajdzie się za to 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz (prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 636) wspierany przez 3, 4 lub 6 GB RAM-u. Obok wariantów różniących się ilością pamięci operacyjnej do wyboru będą także dwie opcje w kwestii miejsca na dane użytkownika – 32 i 64 GB. Pamięć wewnętrzna będzie mogła dodatkowo zostać rozszerzona o 128 GB przy użyciu karty microSD. Pojemność baterii wyniesie 3 000 mAh, a całość będzie działać pod kontrolą systemu Android 8.1 w czystej, niezmodyfikowanej wersji.

Aparat i wygląd

Główny aparat w Nokii X będzie korzystać z dwóch obiektywów o jednakowej rozdzielczości 16 megapikseli, jednak wbrew wcześniejszym przewidywaniom fińska firma nie wykorzysta w modelu X matryc renomowanej firmy Carl Zeiss. Jeden z sensorów będzie obsługiwać zoom optyczny. Niewykluczone, że optyka Zeiss pojawi się w międzynarodowym modelu, a wariant obecny w bazie TENAA będzie przeznaczony wyłącznie na rynek chiński. Na razie nie znamy parametrów przedniego aparatu. Ostatnim parametrem urządzenia obecnym we wpisie w bazie są jego wymiary – będą one wynosić 14,72 na 7,01 na 0,8 cm, natomiast waga smartfona to 151 g. Nokia X będzie sprzedawana w kolorach czarnym, niebieskim i srebrnym.

Dostępność i cena

Nokia X ma być najpierw wydana w Chinach, a dopiero potem zostanie udostępniona w innych krajach. Najprawdopodobniej najwcześniej model X będzie można kupić w Ameryce Północnej oraz w ważniejszych krajach europejskich. Cena nowej Nokii ma wynosić około 250 dolarów, czyli 900 złotych.

Źródło: Nokiamob
Back to top button