TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nokia X6 wyjdzie poza Chiny. Smartfon otrzymał pierwsze międzynarodowe certyfikaty

Zaprezentowana w zeszłym roku Nokia X6 cieszy się ogromną popularnością w Chinach, jednak model ten nie jest jeszcze sprzedawany poza Państwem Środka. Wygląda na to, że ciepło przyjęty smartfon trafi w końcu na inne rynki. Nowy wariant urządzenia otrzymał certyfikat Bluetooth oraz znalazł się w bazie danych tajwańskiej agencji NCC.

Nowy smartfon Nokii w bazie NCC został oznaczony numerem modelu TA-1103. Choć wpis nie zawiera żadnych nowych informacji, podobieństwo numeru do chińskiej wersji Nokii X6 (TA-1099) mocno sugeruje, że są to te same urządzenia. To oznacza, że globalni klienci Nokii mogą spodziewać się 5,8-calowego ekranu z wcięciem, 8-rdzeniowego Snapdragona 636 oraz 4 lub 6 GB RAM-u. Ilość miejsca na dane użytkownika to 32 lub 64 GB, a pojemność baterii wynosi 3 060 mAh. Z przodu umieszczono aparat do selfie o rozdzielczości 16 megapikseli, natomiast główny aparat na tylnym panelu korzysta z dwóch obiektywów – 16 i 5 MP.

Na razie HMD Global nie przedstawiło żadnych informacji na temat globalnej wersji X6. Włodarze firmy zauważyli jednak sporą popularność urządzenia w Chinach – pierwszy nakład sprzedał się w zaledwie 10 sekund. Nokia X6 powinna pojawić się w innych krajach już w lipcu, a jej cena wyniesie około 300 dolarów (nieco ponad 1 000 zł).

Źródło: Dealntech

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top