Wiadomości

Nowa aktualizacja Android Wear wprowadzi komunikację między zegarkami

Nadchodząca aktualizacja Android Wear zapowiada się na jedną z ciekawszych w ostatnim czasie, przynosząc szereg zmian i nowych funkcji do urządzeń opartych na platformie od Google.

Wprowadzone zostaną interaktywne tarcze zegarka, jak również nowe gesty sterowania, które będzie można dostosować do indywidualnych preferencji i dzięki nim zmieniać wygląd wspomnianych tarcz, wyświetlać na nich dodatkowe informacje oraz w szybki sposób uruchamiać poszczególne aplikacje. Oprócz tego można się spodziewać zmian w wyglądzie systemu, aczkolwiek nie wiadomo, w jak dużym stopniu. Inną nowością ma być funkcja komunikacji „Together”, która umożliwi użytkownikom smartwatchy z Android Wear kontaktowanie się między sobą przy pomocy urządzenia, wysyłając wiadomości, emotikony, naklejki, szkice itd. Podobne rozwiązanie jest już dostępne w Apple Watch. Aktualizacja początkowo miała zostać udostępniona 28 lipca, lecz obecnie spekuluje się, że cały proces ruszy w sierpniu, z uwagi na chęć większego dopracowania nowej wersji systemu i zawarcia planowanych funkcji.

Źródło: Ubergizmo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close