Nowa aktualizacja Google Earth wprowadza wirtualnego przewodnika i trójwymiarowe mapy

g-earth

Tuż przed Światowym Dniem Ziemi internetowy globus od Google otrzymał aktualizację odświeżającą niemal całą jego funkcjonalność. Nowe Google Earth będzie teraz działać bezpośrednio z poziomu przeglądarki (na razie jedynie Chrome) bez potrzeby pobierania dodatkowego oprogramowania, wśród innych nowości znalazły się wirtualne wycieczki z przewodnikiem i mapy 3D.

Wirtualny przewodnik

Obecnie ograniczona liczba lokalizacji otrzymała w pełni trójwymiarowe mapy, a wśród nich znalazły się tak ikoniczne miejsca jak Paryż i Wielki Kanion. Nowa funkcja „Odkrywca” umożliwi interaktywną podróż przez najciekawsze lokalizacje na świecie, korzystając z wideo 360 stopni, obrazów z funkcji Street View oraz wielu zdjęć i opisów. W trybie Odkrywcy dostępnych jest ponad 50 miejsc, a z każdym tygodniem ma pojawiać się ich coraz więcej. Podobna funkcjonalność została wprowadzona do aplikacji Google Earth na Androida. Użytkownicy smartfonów z systemem z zielonym robotem mogą także wysłać cyfrową pocztówkę ze swoich podróży palcem po mapie – a raczej po ekranie.

Szczęśliwy traf

g-earth-1 Nowa aktualizacja Google Earth wprowadza wirtualnego przewodnika i trójwymiarowe mapy

W najnowszej aktualizacji pojawiła się także funkcja „Szczęśliwy traf”, znana z głównego produktu Google, czyli słynnej wyszukiwarki indeksującej prawie każdą stronę w internecie. Całość była przygotowywana przez aż 24 ostatnie miesiące, a niedługo nowa wersja Google Earth trafi także do innych przeglądarek oraz na smartfony od Apple’a.

Kanał Google na YouTube opublikował wideo przedstawiające nowe funkcje aplikacji Earth.

Źródło: Google

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top