Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowa aplikacja InPost pozwala na zdalne otwieranie skrytek w paczkomatach

Paczkomaty InPost cieszą się uznaniem klientów ze względu na wygodę i coraz większą dostępność. Firma wciąż się rozwija, instaluje nowe paczkomaty, a teraz udostępnia innowacyjną funkcjonalność, która ma zmniejszyć kolejki po odbiór paczek. Chodzi o możliwość zdalnego otwarcia skrytki z przesyłką.

Odbiór przesyłki z paczkomatu trwa nie więcej, niż kilkadziesiąt sekund, oczywiście bez czasu oczekiwania na swoją kolej. Aby jeszcze przyspieszyć ten proces, InPost wdraża nowoczesne rozwiązanie i daje możliwość zarządzania przesyłką z poziomu aplikacji. Zawiera się w tym zdalne otwieranie skrytek, dzięki czemu paczki będzie mogło odebrać wiele osób jednocześnie. Kolejki więc zmniejszą się, co ma znaczenie szczególnie w obliczu zbliżającego się okresu świątecznego.

Na czym to będzie polegać?

Potrzebne będą dwie rzeczy. Smartfon i aplikacja InPost Mobile, którą można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Aby zacząć jej używać, należy potwierdzić swój numer telefonu kodem weryfikacyjnym. Sam odbiór paczki jest bardzo prosty – wystarczy znaleźć się w pobliżu paczkomatu i wybrać opcję zdalnego odbioru przesyłki. Skrytka otworzy się automatycznie, nie trzeba dodatkowo wpisywać żadnych kodów. Oczywiście wraz z informacją o gotowości paczki do odbioru, w aplikacji podświetlona zostanie konkretna skrytka, aby nie było mowy o pomyłce.

Czy każde urządzenie pozwoli na zdalny odbiór przesyłek? InPost zapewnia, że obecnie nową funkcjonalność obsługuje 95% wszystkich paczkomatów, a starsze są do niej dostosowywane. Czeka nas więc prawdziwa mobilna rewolucja i to już niedługo.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close