Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowa wersja Quick Charge już niedługo trafi do smartfonów

Największy na świecie producent procesorów mobilnych kończy opracowywać najnowszy standard swojej technologii szybkiego ładowania. Dzięki Quick Charge 4.0 możliwe będzie naładowanie smartfona od 0% do 50% w mniej niż 15 minut.

Większe i mocniejsze telefony potrzebują naturalnie większych baterii, a te z kolei wymagają dłuższego czasu ładowania. Naprzeciw niecierpliwości użytkowników wychodzi rozwijana od 2013 roku technologia Quick Charge. Wśród innych tego typu rozwiązań znajdują się Pump Express (stosowany w smartfonach z procesorami MediaTeka), Dash Charge (w urządzeniach OnePlus) i TurboPower (Motorola). Zaczynając od wersji 3.0, Quick Charge od Qualcomma korzysta z techniki nazywanej INOV – „Intelligent Negotiation for Optimal Voltage”, czyli dosłownie „inteligentnej negocjacji optymalnego napięcia”. Dzięki INOV smartfon i ładowarka pozostają w nieprzerwanej komunikacji między sobą, dostosowując na bieżąco adekwatny poziom napięcia. Takie rozwiązanie umożliwia odpowiednie działanie przy różnych akumulatorach, ogranicza nagrzewanie się telefonu i zmniejsza zużycie energii.

Jeszcze szybsze ładowanie

QC 4.0 jest w stanie naładować smartfona o 20% szybciej niż poprzednia wersja. 15 minut wystarczy na 50% baterii, a 5 minut ładowania umożliwi 5 godzin rozmowy telefonicznej. Takie wyniki zostały osiągnięte przy akumulatorze o pojemności 2 750 mAh – warto pamiętać, że zdecydowana większość tegorocznych smartfonów jest wyposażona w jednostki o pojemności 3 000 mAh lub więcej.

Quick Charge 4.0 będzie dostępny we wszystkich nowych smartfonach korzystających z układu Snapdragon 835, a także prawdopodobnie w kolejnych procesorach Qualcomma. Topowy producent mobilnych chipów nie przedstawił jeszcze informacji, które z nadchodzących smartfonów będą korzystać z QC 4.0. Poprzednie dwie wersje tej technologii – 2.0 i 3.0 – zostały zastosowane w aż 600 milionach urządzeń na całym świecie.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close