Wiadomości

Nowe Audi Q7 zintegruje tablet dla pasażerów z systemem samochodowym

O urządzeniu było wiadomo już od jakiegoś czasu – Audi pierwotnie miało go zaprezentować na zeszłorocznych targach. Ostatecznie wyszło na to, że dopiero teraz niemiecka firma pokazała, jak naprawdę wygląda jej tablet przeznaczony do samochodów.

Na konferencji prasowej Audi zademonstrowało zainteresowanym krótki pokaz możliwości tabletu zintegrowanego w model Q7. Nie skupiono się przesadnie na specyfikacji i nie ona odgrywa tutaj główną rolę – wiadomo tylko, że ekran ma 10.1 cala, a procesor to układ Nvidia Tegra 4. Całość prawdopodobnie kontroluje system Android, choć tej informacji nie potwierdził jeszcze żaden z przedstawicieli Audi.

news-audi-tablet

Tablet został wyposażony w wyświetlacz z matową matrycą (wolny od odbić źródeł światła) którego głównym zadaniem ma być odporność na wstrząsy w trakcie jazdy. Ekran nie powinien się również rozbić podczas ewentualnej stłuczki drogowej. Urządzenie zostało zaprojektowane jako centrum rozrywki dla pasażerów znajdujących się z tyłu samochodu. Pozwala ono także na zmianę celu podróży (punktu orientacyjnego) i przesłanie tych danych do głównej konsoli znajdującej się z przodu. Za pomocą tabletu można również korzystać z Internetu poprzez Wi-Fi wbudowane w pojazd, kontrolować temperaturę, a także sterować multimediami. Z tyłu tabletu znalazł się szereg gniazd, w tym port ładowania, micro-USB, jak również wejście słuchawkowe.

news-audi-tablet-2Opinie osób, które miały okazję bliżej zapoznać się z tabletem są nad wyraz pozytywne. System jest bardzo szybki, wolny od jakichkolwiek przycięć, ekran responsywny. Urządzenie jest dosyć masywne, ale za to świetnie wykonane. Obudowa wykonana została z aluminium, wykończona srebrnym kolorem, a rogi tabletu są nieco zaokrąglone.

Czy można dostać go osobno? Niestety nie. Wszyscy zainteresowani muszą nabyć Audi Q7, aby cieszyć się z jednej z najciekawszych integracji tabletu z samochodem. 

Źródło: Engadget

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close