Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowe iPhone’y z poważnym defektem

Zgodnie z informacją podaną przez jedną z zagranicznych stron poświęconych tematyce technologii, pojawia się coraz więcej problemów z przechowywaniem danych w iPhone’ach 6 i iPhone’ach 6 Plus. Sprawa wydaje się być poważna.

Niedawno zaobserwowano, że wielu użytkowników najdroższej wersji iPhone’a ze 128 GB pamięci wewnętrznej skarży się na problem ze swoim smartfonem, który objawia się m.in. nieustannym resetowaniem urządzenia (tzw. reboot). Dzieje się to zazwyczaj, gdy posiadacze tego modelu korzystają z wielu aplikacji naraz, przełączając się pomiędzy nimi oraz w trakcie sprawdzania powiadomień. Niektórzy z użytkowników wymienili swoje iPhone’y już cztery razy, co wcale nie poprawiło sytuacji. Lekarstwem nie okazała się również aktualizacja systemu iOS do wersji 8.1.

Część osób twierdzi, że skoro te problemy techniczne występują głównie w 128 GB wersji iPhone’a 6 Plus, być może jest to wina uszkodzonych modułów pamięci flash typu TLC (zastosowanych również w niektórych iPadach), których Apple użyło we wspomnianym modelu. Pamięć ta umożliwia zapis trzykrotnie większej liczby danych na jednej komórce, niż pamięci flash typu MLC (komórka o wielu poziomach) i SLC (jednopoziomowa). Ma ona wiele zalet i jest tańsza w produkcji, ale jej wadą jest zdecydowanie mniejsza prędkość zapisu i odczytu oraz gorsza stabilność działania. Sugeruje się, że Apple użyło tego typu pamięci aby obniżyć koszty, podczas gdy poprzednie serie iPhone’a wyposażone były w mniej awaryjne, a zarazem droższe kości pamięci MLC.

Jeśli wszystkie doniesienia się potwierdzą, a Apple nie znajdzie jakiegoś rozwiązania całej sprawy – firma może być zmuszona do wycofania wszystkich sprzedanych do tej pory modeli.

Źródło: Business Korea

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close