Nowe narzędzie Google’a zmienia brzydkie rysunki w przyzwoite szkice

autodraw 15.04.2017

Chciałbyś rysować, a nie masz ku temu predyspozycji czy cierpliwości? Niezależnie od tego, co sprawia, że rysunki, które wykonujesz na komputerze, przypominają twórczość sześciolatka, Google spieszy na pomoc – oto narzędzie, które zmieni wirtualne bazgroły w miłe dla oka szkice.

Narysowanie czegoś na komputerze czy telefonie nie zawsze wychodzi dobrze nawet osobom, które przy użyciu tradycyjnych narzędzi nie mają z tym żadnych problemów. AutoDraw to wspierane przez sztuczną inteligencję narzędzie, które jest w stanie domyślić się, co niewydarzony rysownik chciał narysować, przemieniając jego bazgroły w coś wysoce czytelnego, albo nawet – bo chyba można zaryzykować takie stwierdzenie – miłego dla oka. Program zastępuje nasze dzieło szkicami wykonanymi przez kogoś, kto zna się na rzeczy bardziej niż my. Po ukończeniu dzieła otrzymujemy kilkanaście sugestii dotyczących tego, co zdaniem narzędzia mogliśmy mieć na myśli, sporządzając nieudolny szkic. Następnie możemy pokolorować obrazek i być dumnym, że w końcu przypomina to, co chcieliśmy wyrazić.

AutoDraw to jedynie technologiczna ciekawostka i swego rodzaju eksperyment służący rozrywce. Narzędzie przypomina starszy program Google’a, QuickDraw. Obie aplikacje działają na tej samej zasadzie – z tym jednak wyjątkiem, że ta druga po prostu daje użytkownikowi zadanie narysowania konkretnej rzeczy, a później stara się odgadnąć, co rzeczywiście przypomina szkic tworzony przez autora.

Jeśli ktoś chciałby wypróbować któreś z narzędzi, AutoDraw jest dostępny tutaj, a QuickDraw pod tym linkiem. Oba programy działają zarówno na platformie PC, jak i na urządzeniach mobilnych.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
6 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top