TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nowy dyrektor marketingu w dziale mobilnym Samsunga

Nowy dyrektor marketingu w dziale mobilnym Samsunga

Na niecały miesiąc przed oczekiwaną prezentacją flagowego Samsunga Galaxy S6, firma wyznaczyła nowego szefa marketingu działu zajmującego się smartfonami.

Rzeczniczka prasowa Samsunga potwierdziła, że Lee Sang-chul (wcześniej dyrektor operacyjny firmy na rynek rosyjski) został mianowany nowym szefem marketingu działu mobilnego. Jego poprzednik, Kim Seok-pil ustąpił ze stanowiska. Reuteres donosi, że decyzja ta została podjęta wskutek problemów zdrowotnych Kima, który powinien jednak wrócić do pracy w późniejszym czasie, lecz już na inne stanowisko.

Głównym zadaniem Lee Sang-chula, który pracował również jako dyrektor operacyjny na rynek Ameryki Łacińskiej, będzie nadzorowanie premiery nowych smartfonów z linii Galaxy S, a więc Galaxy S6 i jego odmiany z wygiętym ekranem. Sukces tych urządzeń jest bardzo ważny dla koreańskiego producenta, którego przychody ze sprzedaży smartfonów spadły w IV kwartale o 64% względem tego samego okresu, rok wcześniej. Analitycy twierdzą, że Samsung nie może pozwolić sobie na kolejną wtopę w segmencie urządzeń z najwyższej półki cenowej po stosunkowo słabszym przyjęciu i gorszej niż zakładano sprzedaży flagowego Samsunga Galaxy S5.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.65%
51 głosy
25%
43 głosy
23.26%
40 głosy
22.09%
38 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top