Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Nowy inteligentny zegarek Sony to FES Watch

Kilka dni temu w Internecie pojawiły się doniesienia o tym, że Sony pracuje nad smartwatchem wykonanym w całości z papieru elektronicznego. Dzięki Wall Street Journal okazuje się, że informacje te są w stu procentach prawdziwe. Oto FES Watch.

Projekt smartwatcha nie jest nowy. Pojawił się on na jeden z platform crowdfundingowych (stronach, gdzie różnego rodzaju pomysły są finansowane przez społeczność) we wrześniu tego roku. Zegarek nosi nazwę FES Watch i został opracowany przez Fashion Entertainment – startup należący obecnie do Sony.news-feswatch-sony2

Inteligentny zegarek jest póki co w fazie prototypu, a do jego przewidywanego debiutu na rynku pozostało jeszcze sporo czasu, niemniej już teraz robi on naprawdę świetne wrażenie. Jest to jednocześnie pierwszy smartwatch od Sony, wykorzystujący papier elektroniczny – zarówno pasek, jak i wyświetlacz będą wykonane z e-papieru, o czym Teleguru pisał kilka dni temu.  

news-feswatch-sony6news-feswatch-sony7

Zegarek obsługuje się za pomocą gestów. Użytkownik może tym sposobem wybrać spośród 24 różnych wzorów wyświetlacza i zmienić jego wygląd według własnego upodobania. Urządzenie ma ponoć wytrzymać nawet 60 dni bez konieczności ładowania baterii. Niestety z racji tego, że nadal jest to prototyp, brakuje mu wielu funkcji, które zapewne będą sukcesywnie wprowadzane w ciągu najbliższych miesięcy.

news-feswatch-sony1Wyjaśniło się także, dlaczego smartwatch nie był przedstawiany od początku jako produkt Sony – była to zaplanowana strategia firmy. Japoński gigant ukrył swoją nazwę, ponieważ chciał sprawdzić prawdziwą wartość urządzenia, jak również to, czy będzie na niego jakieś zapotrzebowanie na rynku.

FES Watch ma trafić do pierwszych klientów w drugiej połowie 2015 roku. Nieznana jest jednak jego cena. Tajemnicą pozostaje również to, na jakich rynkach pojawi się omawiany smartwatch.

Źródło: Wall Street Journal

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close