Wiadomości

Nowy smartfon BlackBerry z klawiaturą QWERTY na renderach

BlackBerry jest w trakcie przygotowywania następcy dla modelu KeyOne. Nowy smartfon z klawiaturą QWERTY nosi obecnie nazwę kodową Athena, a dzisiaj w internecie pojawiły się jego rendery.

Finalną nazwą smartfona będzie prawdopodobnie KeyTwo lub też KeyOne 2. W kwestii wyglądu od poprzednika odróżnia go ciemniejsza obudowa, podobna jak w KeyOne Black Edition. Nieco zmniejszono ramki ekranu, a klawisze cechują się innym rodzajem wykończenia. Na boku urządzenia pojawił się dodatkowy przycisk o nieznanym jeszcze zastosowaniu. Wśród nowości znajdzie się również podwójny główny aparat. Na górnej krawędzi umieszczono złącze audio 3,5 mm, a na dolnym boku widać port USB typu C ulokowany pomiędzy głośnikami.

Z wyników testów na stronie GeekBench możemy dowiedzieć się, że BlackBerry BBF100-1 – czyli prawdopodobnie właśnie następca KeyOne – będzie korzystać z 8-rdzeniowego procesora Snapdragon 660 oraz 6 GB RAM-u. Możemy także spodziewać się obecności dość pojemnej baterii, podobnie jak w modelach KeyOne (3 505 mAh) i Motion (4 000 mAh).

Smartfon zostanie wyprodukowany przez firmę TCL, która jest także właścicielem Alcatela. Zeszłoroczna wersja urządzenia trafiła na rynek w kwietniu, więc już niedługo możemy się spodziewać oficjalnych informacji na temat BlackBerry KeyTwo.

Source: Slashleaks
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close