Wiadomości

Nowy tablet Samsunga z procesorem Intel i 4 GB RAM dostrzeżony w Geekbench

W bazie danych platformy testowej Geekbench pojawił się nieznany do tej pory tablet Samsunga o nazwie kodowej CHOPIN-LTE. Dzięki temu poznaliśmy część jego specyfikacji oraz wydajność.

W tej chwili wiemy jedynie, że CHOPIN-LTE pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1 Lollipop i jest napędzany przez jeden z najnowszych i lepszych procesorów mobilnych od Intela – Atom x5-Z8500, oparty na 14 nanometrowej architekturze Cherry Trail, taktowany 2.24 GHz. Ponadto, urządzenie zaoferuje aż 4 GB pamięci operacyjnej RAM i zgodnie z nazwą, wsparcie dla łączności LTE. news-samsung-chopin_lteTaka konfiguracja według Geekbench zapewnia 1005 punktów w teście na jeden rdzeń i 3425 punktów dla wszystkich czterech rdzeni. Oznacza to, że tablet jest niemal równie wydajny jak Samsung Galaxy Note 4 z procesorem Exynos, a jednocześnie sprawuje się, przynajmniej w teorii, lepiej niż Galaxy Note Edge ze Snapdragonem 805.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close