TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Nvidia Shield Tablet: tablet do grania teraz z LTE

Nvidia Shield Tablet: tablet do grania teraz z LTE

Na polski rynek trafił nowy tablet firmowany przez Nvidię z obsługą technologii LTE, który ma też pełnić funkcję przenośnej konsoli do gier.

Po raz pierwszy urządzenie o nazwie Nvidia Shield Tablet pojawiło się w sprzedaży w Polsce w lipcu 2014 roku. Jest ono przeznaczone przede wszystkim do gier, które umożliwia między innymi granie w tytuły uruchomione na komputerze PC (poprzez streaming wideo).

W lipcowej premierze chodziło o model z wbudowanym modułem Wi-Fi oraz pamięcią flash o pojemności 16 GB. Teraz producent znany głównie jako dostawca procesorów graficznych zdecydował się zaproponować użytkownikom nad Wisłą nową odmianę swojego tabletu.

Chodzi o odsłonę Nvidia Shield Tablet wyposażoną w moduł LTE, w której udostępniono też więcej przestrzeni na dane – 32 GB. Poza tym tablet ma ekran o przekątnej 8 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli z możliwością obsługi za pomocą rysika w technologii DirectStylus 2.

Za sprawne działanie urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra K1 taktowany zegarem o częstotliwości 2.2 GHz, który wspierają 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie urządzenia użytkownik znajdzie także kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Wspomnianą wcześniej pamięć flash można rozszerzyć za pomocą karty microSD do pojemności 128 GB. Producent zapewnia, że wbudowana bateria wystarczy na pracę urządzenia przez 10 godzin.

Nvidia Shield Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Cena tabletu wynosi 1549 złotych, do kompletu za 249 złotych można dokupić kontroler do gier o nazwie Shield.

Źródło: Nvidia

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.23%
58 głosy
23.47%
50 głosy
26.29%
56 głosy
23.01%
49 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top