Wiadomości

Nvidia Shield Tablet: tablet do grania teraz z LTE

Na polski rynek trafił nowy tablet firmowany przez Nvidię z obsługą technologii LTE, który ma też pełnić funkcję przenośnej konsoli do gier.

Po raz pierwszy urządzenie o nazwie Nvidia Shield Tablet pojawiło się w sprzedaży w Polsce w lipcu 2014 roku. Jest ono przeznaczone przede wszystkim do gier, które umożliwia między innymi granie w tytuły uruchomione na komputerze PC (poprzez streaming wideo).

W lipcowej premierze chodziło o model z wbudowanym modułem Wi-Fi oraz pamięcią flash o pojemności 16 GB. Teraz producent znany głównie jako dostawca procesorów graficznych zdecydował się zaproponować użytkownikom nad Wisłą nową odmianę swojego tabletu.

Chodzi o odsłonę Nvidia Shield Tablet wyposażoną w moduł LTE, w której udostępniono też więcej przestrzeni na dane – 32 GB. Poza tym tablet ma ekran o przekątnej 8 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli z możliwością obsługi za pomocą rysika w technologii DirectStylus 2.

Za sprawne działanie urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra K1 taktowany zegarem o częstotliwości 2.2 GHz, który wspierają 2 GB pamięci RAM. Na pokładzie urządzenia użytkownik znajdzie także kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Wspomnianą wcześniej pamięć flash można rozszerzyć za pomocą karty microSD do pojemności 128 GB. Producent zapewnia, że wbudowana bateria wystarczy na pracę urządzenia przez 10 godzin.

Nvidia Shield Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Cena tabletu wynosi 1549 złotych, do kompletu za 249 złotych można dokupić kontroler do gier o nazwie Shield.

Źródło: Nvidia

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close