Okrojony Android dla słabszych urządzeń

androidgo

Na wczorajszej konferencji Google zapowiedziało nową wersję Androida dla urządzeń, których pamięć nie przekracza 1 GB RAM. Mniejsza wersja systemu skierowana jest również dla osób, które chcą kontrolować ilość pobieranych danych.

Pełna wersja Androida znacznie spowalnia urządzenia, a czasem nawet uniemożliwia korzystanie z podstawowych funkcji. Już niedługo użytkownicy słabszych telefonów z dolnej półki będą mieli szansę na płynne działanie systemu. Mniejszy Android ma być preinstalowany na wszystkich smartfonach z pamięcią RAM między 512 MB, a 1 GB. Nie jest do końca powiedziane czy będzie możliwość odświeżenia starych urządzeń, dla których Android Go może być jedyną szansą na działanie.

Mniejsze aplikacje

Większość domyślnych aplikacji będzie mniejsza i bardziej oszczędna. Na urządzeniach działających pod kontrolą mniejszego systemu znajdziemy między innymi Youtube Go, która umożliwia oglądanie filmów na smartfonie w wersji offline. Google zapowiedziało tez przygotowanie specjalnej zakładki w sklepie Google Play, gdzie znajdą się aplikacje dedykowane dla Android Go. Dodatkowo system będzie ograniczał pobieranie danych do minimum, co może się okazać bardzo przydatne dla osób z małym pakietem.

Pierwsze urządzenia działające na systemie Android Go zapowiedziano na 2018 rok.

Google nie jest pierwszą firmą, która wyciąga rękę do użytkowników słabszych smartfonów z ograniczonym pakietem danych. Jakiś czas temu pisaliśmy o najnowszych rozwiązaniach Facebooka, który na tą chwilę oferuje nam wersję Lite aplikacji Facebook, Messenger oraz Twitter.

Źródło: Gsmarena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
2 głosy
25%
1 głosy
25%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top