Oldschoolowy smartwatch z Windows 98: zrób to sam z Raspberry Pi

windows-98-smartwatch

Tylko po co? Bo można! Na przykład obejrzeć legendarny niebieski ekran, albo wypróbować, jak dziś prezentuje się klasyczny system operacyjny Microsoftu. Wszystko na miniaturowym ekranie smartwatcha.

Autor projektu inteligentnego zegarka z Windows 98, Lord of Bone, opublikował informacje potrzebne innym elektronikom do skonstruowania podobnego urządzenia na blogu 314recreator.

Mikstura podzespołów oldschoolowego smartwatcha

Lista składników niezbędnych do przyrządzenia smartwatcha z Windows 98 obejmuje m.in.: Raspberry Pi A+, ekran dotykowy, obudowę, opaskę na rękę, kilku przycisków oraz baterię. Do udawania starego komputera PC na Raspberry Pi posłużył program QEMU.

Efekt nie jest powalający: sam smartwatch prezentuje się jak miniaturowy telewizorek przyczepiony do gołej płytki z elektroniką, a Windows 98 uruchamia się na tej konfiguracji przez dłuuuugie minuty. Mamy więc na razie wąską ścieżkę wytyczona przez Lorda of Bone, może ktoś spróbuje uruchomić Workbencha albo rozgryzie, jak zagrać na samodzielnie skonstruowanym zegarku w hity z Commodore 64?

Źródło: 314reactor

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
2 głosy
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top