Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

OnePlus 6 z bezramkowym ekranem 18:9 ma zostać przedstawiony na początku 2018

W zeszłym roku chińska firma OnePlus wydała dwa nowe smartfony – flagowca OnePlus 3 oraz jego ulepszoną wersję 3T. Podobnie miało być i w tym roku, jednak według najnowszych informacji OnePlus zrezygnuje z wprowadzenia modelu 5T, zamiast tego decydując się na wcześniejszą premierę następnego flagowca – OnePlus 6. Smartfon ma pojawić się na rynku już na początku przyszłego roku (dotąd nowe urządzenia firmy były przedstawiane zazwyczaj latem), przynosząc ze sobą wiele interesujących nowości.

Zupełnie nowy ekran

Obecne trendy we wzornictwie smartfonów skupiają się na zapewnianiu jak największej powierzchni ekranu, przede wszystkim poprzez „odchudzanie” ramek wokół wyświetlacza. W tym kierunku poszli dwaj najwięksi gracze na rynku mobilnym – Samsung z Galaxy S8/S8+ i Apple z iPhone’em X – a także wiele innych firm, w tym na przykład Xiaomi z 6,4-calowym phabletem Mi Mix. OnePlus 5 oferuje jednak klasyczny, tradycyjny design. Jego następca ma natomiast otrzymać całkowicie odmieniony wyświetlacz. Ekran „szóstki” będzie mieć przekątną 6 cali, co uczyni go największym ze wszystkich smartfonów OnePlus. Obraz będzie wyświetlany w proporcjach 18:9, zaś jego rozdzielczość ma wynosić 2 880 na 1 440 pikseli (QHD+). Oczywiście jego ramki mają być bardzo wąskie, dzięki czemu pomimo obecności większego ekranu smartfon nie będzie miał dużo większych rozmiarów.

Czytnik linii papilarnych z tyłu?

W związku z obecnością większego i „dłuższego” ekranu, na przedniej stronie smartfona może zabraknąć miejsca dla skanera odcisków palców, który dotychczas był umieszczony w przycisku „Home”. Niewykluczone, że znajdzie się on na tylnej części urządzenia.

Podzespoły

Procesorem napędzającym nowego OnePlusa będzie prawdopodobnie nadchodzący Snapdragon 845 od Qualcomma, który powinien pojawić się również w smartfonach takich jak Samsung Galaxy S9, LG G7 czy Xiaomi Mi 7. Ilość pamięci RAM będzie wynosić 6 lub 8 GB, zaś miejsce na dane użytkownika to odpowiednio 64 GB lub 128 GB. Najprawdopodobniej w OnePlusie 6 nie zostanie umieszczony slot na karty microSD – nie był on obecny także we wcześniejszych flagowcach firmy.

Brak Snapdragona 836 powodem pominięcia OnePlusa 5T

Qualcomm ma w zwyczaju udostępniać po pewnym czasie ulepszone wersje swoich flagowych procesorów, tak jak np. Snapdragon 821 był mocniejszym wariantem Snapdragona 820. Podobnie miało być w przypadku tegorocznego procesora Snapdragon 835, jednak według najnowszych informacji model o numerze 836 nie pojawi się w smartfonach. OnePlus 5T miał korzystać właśnie ze Snapdragona 836, jednak jego niedostępność spowodowała zmianę planów chińskiej firmy.

Source: Gizmochina
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close