Wiadomości

OnePlus 6 zawitał do GeekBench

Smartfony chińskiej firmy OnePlus od zawsze miały reputację „zabójców flagowców” – stoi za nią fakt stosowania mocnych podzespołów przy stosunkowo niskiej cenie, dodatkowo nie godząc się na znaczące kompromisy. Nie inaczej jest w przypadku następnego urządzenia OnePlus, czyli modelu 6. „Szóstka” może zostać zaprezentowana już w przyszłym miesiącu, a prototypowy model pojawił się w bazie wyników benchmarku GeekBench. Wynik? Jednym słowem rewelacyjny – OnePlus 6 wypadł w teście lepiej nawet niż Samsung Galaxy S9.

Wśród podzespołów kolejnego flagowca OnePlus znajdzie się 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 i co najmniej 6 GB RAM-u (prawdopodobnie dostępna będzie także wersja 8 GB, podobnie jak w przypadku zeszłorocznego modelu). Przekątna AMOLED-owego wyświetlacza to 6,28 cala, a jego rozdzielczość to 2280 na 1080 pikseli. Za zdjęcia selfie odpowiadać będzie 20-megapikselowa przednia matryca, zaś główny aparat korzysta z dwóch obiektywów o rozdzielczości 20 i 16 MP. Pojemność baterii to 3 450 mAh. Całe urządzenie będzie mieć grubość zaledwie 7,5 mm, a jego waga to 175 gramów. Za działanie OnePlusa 6 odpowiadać będzie system Android w wersji 8.1.

oneplus6-geekbench

OnePlus 6 został zapisany w bazie jako „NS NS P7819” – to właśnie oficjalny numer modelu tego urządzenia. Wynik dla przetwarzania jednordzeniowego wyniósł 2 535 punktów, zaś dla wielordzeniowego 8 632. Szybkie sprawdzenie innych statystyk na stronie prowadzi nas m.in. do wyników tegorocznego flagowca Samsunga. S9 może pochwalić się podobnymi wartościami, jednak nieco niższymi – odpowiednio 2 397 i 8 268. Choć nie znamy jeszcze ceny nowego flagowca OnePlus, jakiś czas temu na chińskim portalu Weibo pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje na ten temat. OnePlus 6 ma być sprzedawany za 749 dolarów, czyli ok. 2 500 zł. To bardzo atrakcyjna cena w stosunku do jakości podzespołów – dla porównania, wspomniany Galaxy S9 kosztuje w naszym kraju 3 599 zł.

Source: Geekbench
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close