OnePlus zawiesza sprzedaż w Indiach

OnePlus zawiesza sprzedaż w Indiach

Producent został zmuszony do zaprzestania sprzedaży smartfonów OnePlus One w wyniku roszczenia ze strony konkurencji. Firma Micromax złożyła do sądu pozew w związku z użytym w urządzeniu systemem operacyjnym.

Kilka dni temu Teleguru doniósł o przerwaniu sprzedaży smartfonów w Indiach przez Xiaomi. W tamtym przypadku sprawa miała związek z nieopłaconymi licencjami na konkretne patenty Ericssona. Sytuacja innej chińskiej firmy, czyli OnePlus, wygląda nieco inaczej. Producent potwierdził, że po decyzji sądu w Nowym Delhi, który przychylił się do pozwu złożonego przez Micromax, nie będzie już sprzedawał swojego smartfona One. Cała sprawa odnosi się do użycia przez OnePlus systemu operacyjnego Android z CyanogenMode’em, który napędza wspomniany model we wszystkich krajach, prócz Chin. Producent będzie mógł jednak sprzedać dotychczasowe zapasy magazynowe.

Micromax w zeszłym miesiącu ogłosił nawiązanie ekskluzywnej współpracy dystrybucyjnej z Cyanogen w Indiach dla swojej nowej serii smartfonów Yu, które trafią jutro do oficjalnej sprzedaży. OnePlus dowiedział się o tej umowie na kilka dni przed wypuszczeniem na indyjski rynek własnych smartfonów.

Firma wystosowała również oficjalny komunikat w tej sprawie – „W odniesieniu do decyzji Wysokiego Sądu w Delhi, nie będziemy już produkować OnePlus One z CyanogenMod’em i sprzedawać go w Indiach. Nadal będziemy wspierać naszych klientów w tym kraju, a w świetle ustanowionej decyzji postaramy się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli nam kontynuować nasze działania najszybciej jak to możliwe. Jest nam bardzo przykro z powodu całej sytuacji, gdyż wielu fanów OnePlus w Indiach czekało cierpliwie na okazję do zakupu modelu One”.

Indyjski rynek smartfonów jest znacznie mniejszy niż amerykański i chiński, ale jednocześnie rozwija się w bardzo szybkim tempie i w niedalekiej przyszłości może stać się jednym z najważniejszych rynków na świecie – szczególnie w odniesieniu do urządzeń ze średniej półki cenowej, sprzedawanych przez Xiaomi i OnePlus.

Najnowszy raport IDC pokazał, że sprzedaż smartfonów w tym kraju podskoczyła w III kwartale 2014 roku aż o 82 procent względem analogicznego okresu rok wcześniej. Tym samym sprzedano w tym czasie 23 miliony „słuchawek”.

Współzałożyciel OnePlus, Carl Pei wyjawił, że firma pracuje nad własną wersją systemu Android, która zastąpi platformę opartą na CyanogenMod. Zmienione wydanie OS-a ma się pojawić w przyszłym roku, a użytkownicy forum producenta zostali poproszeni o wymyślenie nazwy nowego systemu.

Źródło: Techcrunch

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.12%
53 głosy
22.53%
41 głosy
28.02%
51 głosy
20.33%
37 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top