Wiadomości

OnePlus zmieni nazwę swojej technologii szybkiego ładowania

Dash Charge to funkcja dostępna w smartfonach OnePlusa już od modelu 3. Jej najnowsza implementacja pozwala na naładowanie baterii od 0 do 60 procent w zaledwie 35 minut – po osiągnięciu tego punktu tempo ładowania zmniejsza się, żeby przedłużyć żywotność akumulatora. Uważniejsi widzowie premiery OnePlusa 6 mogli zauważyć, że firma ani razu nie użyła stosowanej wcześniej nazwy „Dash Charge”.

Od teraz szybkie ładowanie w smartfonach OnePlusa będzie nazywać się po prostu „Fast Charge”. Powodem zmiany są spory w kwestii znaków handlowych. Wniosek o znak fabryczny złożony przez chińskiego producenta w 2016 roku został odrzucony przez Unię Europejską. Stoją za tym dwie firmy – producent bezprzewodowych słuchawek Bragi, który sprzedaje urządzenia pod nazwą Dash Pro, oraz Amazon z usługą Dash Replacement Service. Choć chodzi o zupełnie różne technologie, obydwie firmy uważają, że dalsze stosowanie nazwy „Dash Charge” przez OnePlus może skutkować pomyłkami. OnePlus zdecydował się przystać na żądania UE. Na szczęście zmieni się tylko nazwa – samo ładowanie będzie wciąż działać w ten sam sposób.

Source: Euipo
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close