Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Operatorzy likwidują bramki SMS

1 lutego 2020 r. Orange zamknie internetową bramkę SMS

Bramki SMS były popularne w czasach, kiedy operatorzy oferowali ograniczoną liczbę SMS-ów i minut. SMS-y wysyłane ponad były dodatkowo płatne. Żeby zaoszczędzić SMS-y z pakietu, można było wykorzystać bramkę SMS na stronie internetowej operatora i wysłać wiadomość na komórkę. Nie było jeszcze smartfonów, na których można zainstalować inne komunikatory, a internet w telefonie nie wyglądał jak dziś. Obecnie do wykorzystania jest kilkadziesiąt GB danych i oprócz standardowych SMS-ów, do przesyłania wiadomości można stosować inne komunikatory.

Aktualnie wszyscy operatorzy oferują nielimitowane SMS-y, MMS-y i minuty do wszystkich, bez względu na stawkę abonamentu. Główną różnicą jest ilość dostępnych GB. Wysyłanie wiadomości za pośrednictwem bramki SMS-owej nie ma sensu.

Play, jako pierwszy operator zamkną swoją bramkę SMS. W tamtym roku, 14.01.2019 r. wyłączył usługę „BRAMKA SMS”.

Orange zapowiada wyłączenie usługi z dniem 1.02.2020 r. Tak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie bramki:

1.02.2020 usługa „SMS/MMS z Internetu” zostanie wyłączona. Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów. Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji „usuń wiadomość”.

https://sms.orange.pl/

Plus jeszcze nie zamkną swojej bramki SMS-owej, natomiast zapowiedział takie działanie. Termin nie został bliżej określony.

Informujemy o planowanym wyłączeniu usług Bramka SMS oraz Bramka SMS do sieci Plus. W związku z tym od dnia 13 stycznia 2020 roku wyłączone zostaną numery SMS Premium: 7266, 7566 oraz 7966 umożliwiające kolejne zasilenia konta punktowego w usłudze Bramka SMS. Stan punktów mogą Państwo łatwo sprawdzić – po zalogowaniu się do konta w bramce SMS i wejściu w zakładkę „Konto”. Zalecamy wykorzystanie punktów zgromadzonych na Państwa koncie do dnia zamknięcia Usługi. O terminie wyłączenia usług oraz dostępu do strony sms.plus.pl poinformujemy Państwa ze stosownym wyprzedzeniem odrębnym komunikatem na stronie sms.plus.pl oraz na plus.pl/bramkasms jak również w wiadomości SMS wysłanej na numer telefonu komórkowego przypisanego do Państwa konta.

https://www.plus.pl/bramkasms

T-Mobile pozostaje jedynym operatorem z usługą brami SMS na swojej stronie internetowej. Nie ma w planach jej likwidacji.

Komunikatory takie jak: Skype, Messenger, Viber, WhatsApp, Signal, TeamSpeak, Telegram, pozwalają przysyłanie wiadomości wykorzystując transmisję danych. Dodatkowo niektóre z nich takie jak Messenger, Signal pozwalają na względnie bezpieczną szyfrowaną komunikację.

Tagi
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
aleks
10 marca 2020 16:12

tak jest zawsze, coś dobrze działa i służy ludziom to trzeba to zniszczyć,dno

Back to top button
Close