Operatorzy zobowiązani do posiadania Internetu na próbę i korzystnych ofert prepaid

Operatorzy zobowiązani do posiadania Internetu na próbę i korzystnych ofert prepaid

Ministerstwo Cyfryzacji zawarło z największymi krajowymi operatorami telekomunikacyjnymi Memorandum na rzecz dążenia do zapewnienia korzystnych rozwiązań z zakresu usług internetowych.

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy podpisali Memorandum (Cyfrowy Polsat, Orange Polska, P4, Polkomtel, T-Mobile Polska), zadeklarowali:

  • Posiadanie w bieżącej sprzedaży co najmniej jednej oferty „na próbę” w zakresie usługi dostępu do Internetu, umożliwiającej użytkownikom końcowym sprawdzenie jakości świadczonej usługi i ewentualne rozwiązanie umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od momentu jej zawarcia lub ofert na sprawdzenie Internetu w ciągu 14 dni przed podjęciem ostatecznej decyzji. Każdy z operatorów ma prawo do swobodnego konstruowania ofert „na próbę”, w szczególności w zakresie aspektów technicznych, organizacyjnych i finansowych.
  • Odpowiednie komunikowanie powyższych ofert przez przedsiębiorców po to, aby każdy użytkownik mógł zapoznać się z proponowanymi przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych rozwiązaniami.
  • Posiadanie w bieżącej sprzedaży przystępnych cenowo zestawów startowych przedpłaconych (na kartę), w celu weryfikacji parametrów usługi mobilnego dostępu do Internetu bez konieczności nawiązywania umowy, w przypadku świadczenie usług telekomunikacyjnych w ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej.

Firmy, które podpisały dokument, przyjęły, że ustalenia te będą obowiązywały od dnia podpisania Memorandum, nie później niż od 30 kwietnia 2016 r., do dnia 31 grudnia 2016 r., kiedy to w życie wejść mają nowe przepisy. Dla zainteresowanych – pełna treść Memorandum.

Źródło: Minsterstwo Cyfryzacji

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20%
1 głosy
40%
2 głosy
20%
1 głosy
20%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top