Oppo zaniepokojone podróbkami swoich smartfonów

Oppo zaniepokojone podróbkami swoich smartfonów

Zazwyczaj, gdy mowa o kopiach jakiegoś smartfona, odnosi się to do gigantów branży, jak Apple czy Samsung. Czasem jednak i mniejsi producenci mają z tym problem i jednym z takich przykładów jest chińskie Oppo, które doczekało się własnych naśladowców.

Sprawa wyszła na jaw, gdy niektórzy posiadacze fałszywych smartfonów imitujących modele Oppo Find 7 i N3 odesłali je do serwisu chińskiego producenta. Później okazało się, że podobnych przypadków odnotowano już o wiele więcej – aż 644 do tej pory w samej Malezji. Reszta azjatyckiego rynku (w tym Chiny) także zostały dotknięte tym problemem, aczkolwiek nie podano dokładnych informacji na ten temat.

Oczywiście Oppo obiecuje zająć się tą sprawą i ewentualnie podjąć stosowne kroki prawne, w przypadku znalezienia fałszerzy stwierdzając, że „takie praktyki nie mogą mieć miejsca, a firma nie pozwoli sobie na oszukiwanie jej klientów”. Ponadto, producent zachęca do kupowania jego urządzeń od autoryzowanych sprzedawców lub poprzez inny, oficjalny kanał dystrybucyjny, aby uniknąć podobnych przykrości.

Źródło: SoyaCincau

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.83%
47 głosy
22.7%
37 głosy
25.77%
42 głosy
22.7%
37 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top