Wiadomości

Orange idzie do banku

Orange Finanse to nazwa nowej platformy transakcyjnej, którą operator komórkowy wprowadził we współpracy z mBankiem.

Obaj partnerzy podkreślają, że największą zaletą platformy jest możliwość wygodnej obsługi wszystkich czynności związanych z kontem za pomocą smartfona.

Dzięki zainstalowanej w telefonie aplikacji można bez uciążliwych formalności założyć konto w mBanku, a także obsłużyć jego wszystkie najważniejsze funkcje, takie jak przelewy, kredyty oraz płatności. Jedną z zalet rozwiązania ma być opcja wysyłki przelewu na numer telefonu osoby, która także ma konto w Orange Finanse.

mBank ze swej strony zapewnia przyzwoite warunki używania konta oraz kilka dodatkowych bonusów dla użytkowników Orange. Konto osobiste w Orange Finanse jest darmowe, podobnie jak przelewy oraz karty debetowe. Nieco inaczej jest z wypłatami z obcych bankomatów, za które trzeba zapłacić 5 złotych miesięcznie. Można jednak tej opłaty uniknąć jeśli użytkownik w ciągu 30 dni przeprowadzi za pomocą swojej karty pięć operacji bezgotówkowych.

Użytkownicy Orange Finanse w ramach promocji otrzymują limit kredytowy, za który nie jest pobierana prowizja, a przez 6 miesięcy oprocentowanie pożyczki wynosi 0 %. Preferencyjne warunki otrzymają także osoby zakładające konto oszczędnościowe – mogą one liczyć na 4-procentową stopę zysku, która obowiązuje przez pierwsze pół roku do kwoty oszczędności na poziomie 25 tysięcy złotych.

Dodatkowe korzyści mają wynikać z rabatów na zakupy w wybranych sklepach i punktach usługowych oraz możliwości doładowania karty prepaid w wysokości 5 proc. łącznej kwoty płatności wykonanych za pomocą technologii zbliżeniowej – w ten sposób można uzyskać 20 zł miesięcznie przez 3 miesiące.

Trzeba przypomnieć, że Orange nie jest bynajmniej jedynym operatorem na polskim rynku, który związał się z bankiem tworząc wspólnie platformę mobilnego dostępu do usług finansowych. Wcześniej podobną drogą podążył T-Mobile tworząc wspólnie z Alior Bankiem usługę o nazwie T-Mobile Usługi Bankowe, a także Polkomtel, który do spółki z Invest-Bankiem zbudował platformę PlusBank.

Źródło: Orange

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close