Wiadomości

Orange po I półroczu 2017 roku – 9.8 tys. stacji LTE i ponad 188 TB przesłanych danych

Orange podsumował ostatnie sześć miesięcy tego roku, przedstawiając efekty rozbudowy swojej sieci mobilnej.

Szczególnie duży nacisk operator położył na liczbę stacji obsługujących agregację częstotliwości 4G LTE. Na początku roku takich stacji było 467, na koniec czerwca prawie 2.3 tys. W sumie z LTE Orange można korzystać w oparciu o ponad 9.8 tys.

orange-stacje-lte-2017-1

Zwiększeniu uległa też liczba stacji bazowych z agregacją trzech pasm nośnych. Jest ich już 439 i powstają w miejscach, gdzie ruch jest największy. W wielu z nich Orange stosuje także w jednym paśmie – 2600 MHz – technologię MIMO 4×4. Pozwala to na dodatkową poprawę szybkości Internetu i pojemności komórki.

orange-stacje-lte-2017

W ciągu pierwszego półrocza 2017 r. klienci Orange przesłali w sumie 188.55 TB danych. Dla porównania w drugiej połowie 2016 r. transfer wyniósł 129.85 TB.

orange-transfer-2017

Za wzrost transferu danych odpowiadają korzystający z sieci 4G LTE Orange Polska. W czerwcu przekroczyli poziom 25 tys. GB. Równocześnie transfer w sieciach 3G i 2G pozostaje praktycznie niezmieniony, a nawet delikatnie się zmniejsza.

Ruch w sieci 4G LTE odpowiada już za nieco ponad 70% całego ruchu w sieci mobilnej Orange.

Source: Orange
Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close