Orange Polska współorganizatorem 5G PPP Info Day

Orange Polska współorganizatorem 5G PPP Info Day

18 maja w Warszawie odbywa się „5G PPP Phase 2 Information day and Stakeholders event” – międzynarodowe spotkanie informacyjne, którego celem jest badanie możliwości i tworzenie koncepcji rozwiązań z zakresu sieci komórkowej 5G.

Warszawskie spotkanie służy prezentacji warunków uczestnictwa w zbliżającym się, drugim etapie konkursu, którego celem jest wyłonienie koncepcji i rozwiązań wspierających rozwój technologii 5G oraz możliwość jej praktycznego wykorzystania. Konkurs, którego budżet na realizację projektów badawczo-rozwojowych wynosi 154 miliony euro, jest elementem największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej – Horyzont 2020. Program ten w latach 2014-2020 dysponuje budżetem blisko 80 miliardów euro, przeznaczonym na stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii. Organizatorem spotkania jest Komisja Europejska (DG Connect) oraz europejskie Partnerstwo Publiczno-Prywatne 5G (5G PPP). Współorganizatorami są Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Politechnika Warszawska oraz Orange Polska.

cytaty-piotr-muszynski-orange Orange Polska współorganizatorem 5G PPP Info Day

Orange Polska widzi w 5G ogromny potencjał rozwojowy dla sieci mobilnej i zarazem kierunek, w którym nieuchronnie zmierzamy korzystając z trwającej rewolucji technologicznej. Jako operator staramy się patrzeć w przyszłość, zarówno tę najbliższą, jak i nieco odleglejszą, szukając w niej szans na umocnienie własnej pozycji i kompleksowy rozwój całego polskiego rynku telekomunikacyjnego. Stworzenie dobrych i trwałych podstaw dla wdrożenia 5G w Polsce to jeden z fundamentalnych filarów naszej wizji przyszłości. Zorganizowanie 5G PPP Info Day w Warszawie ma naszym zdaniem ogromne znaczenie, służy bowiem upowszechnieniu 5G, pokazaniu całego spektrum jego możliwości, a także zaangażowaniu w jego wdrożenie jak największej liczby polskich firm i organizacji oraz nawiązaniu między nimi skutecznej współpracy

– powiedział Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych. Impreza odbywa się w nowym budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przy ulicy Koszykowej 75.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
100%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top