TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Orange przeprowadził test technologii G.fast – Internet o prędkości powyżej 500 Mb/s

Orange przeprowadził test technologii G.fast - Internet o prędkości powyżej 500 Mb/s

W lipcu w polskim laboratorium Orange Labs przeprowadzony został pierwszy test technologii G.fast. Polegał on na uruchomieniu w tej technologii wszystkich usług z pakietu FTTH, tj. usług telewizyjnych (HDTV), głosowych (VoIP) oraz Internetu w profilu 300/30 Mb/s.

Testy zakończyły się sukcesem i już wkrótce Orange rozpocznie przygotowanie do pilotażowego świadczenia usług z wykorzystaniem G.fast. Oznacza to, że klienci otrzymają przede wszystkim szybki (powyżej 500 Mb/s) transfer danych z wykorzystaniem linii miedzianej. Pilotaż zaplanowany został na koniec bieżącego roku. Technologia G.fast jest przeznaczona do budynków, w których niemożliwa jest instalacja światłowodu bezpośrednio w mieszkaniu klienta (FTTH). Rozwiązanie to część koncepcji DLA (Drop Line Agnostic), która zakłada wykorzystanie różnych mediów transmisyjnych dostępnych u klienta, takich jak linia miedziana, kabel koncentryczny lub przewód ethernetowy.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
22.22%
2 głosy
44.44%
4 głosy
11.11%
1 głosy
22.23%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top