Wiadomości

Orange: Przez sieć mobilną przechodzi 10 razy mniej danych niż przez Neostradę

Orange zaprezentował ciekawą statystykę dotyczącą transferu danych w sieci stacjonarnej i mobilnej. Z danych wynika, że w skali miesiąca klienci Neostrady i ofert mobilnych Orange przesyłają około 82 terabajty danych, ale tylko co dziesiąty bajt przechodzi przez sieć mobilną.

Abonenci Neostrady ściągają i wysyłają kilkadziesiąt razy więcej informacji niż użytkownicy mobilni, czego głównym powodem jest brak limitów transferu. Taka dysproporcja utrzymuje się nawet pomimo tego, że wykorzystanie transferu danych na użytkownika (AUPU) w sieci mobilnej Orange zwiększyło się w ostatnim roku aż o 120%. Pokazuje to, że choć rośnie znaczenie LTE, kluczowa pozostaje sieć stacjonarna, z której powszechnie korzystają także operatorzy mobilni. Orange przypomniał również o pierwszych efektach inwestycji w światłowody do domów (FTTH). W II kwartale tego roku przybyło 87 tysięcy linii FTTH, ale do końca roku w zasięgu będzie nawet 650 tysięcy gospodarstw domowych.

Źródło: Orange

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close