TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Orange: Przez sieć mobilną przechodzi 10 razy mniej danych niż przez Neostradę

Orange: Przez sieć mobilną przechodzi 10 razy mniej danych niż przez Neostradę

Orange zaprezentował ciekawą statystykę dotyczącą transferu danych w sieci stacjonarnej i mobilnej. Z danych wynika, że w skali miesiąca klienci Neostrady i ofert mobilnych Orange przesyłają około 82 terabajty danych, ale tylko co dziesiąty bajt przechodzi przez sieć mobilną.

Abonenci Neostrady ściągają i wysyłają kilkadziesiąt razy więcej informacji niż użytkownicy mobilni, czego głównym powodem jest brak limitów transferu. Taka dysproporcja utrzymuje się nawet pomimo tego, że wykorzystanie transferu danych na użytkownika (AUPU) w sieci mobilnej Orange zwiększyło się w ostatnim roku aż o 120%. Pokazuje to, że choć rośnie znaczenie LTE, kluczowa pozostaje sieć stacjonarna, z której powszechnie korzystają także operatorzy mobilni. Orange przypomniał również o pierwszych efektach inwestycji w światłowody do domów (FTTH). W II kwartale tego roku przybyło 87 tysięcy linii FTTH, ale do końca roku w zasięgu będzie nawet 650 tysięcy gospodarstw domowych.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
3 głosy
33.33%
4 głosy
16.67%
2 głosy
25%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top