Wiadomości

Orange: Światłowody nie tylko w dużych miastach. Kolejne porozumienia w drodze

Orange mocno inwestuje w internet światłowodowy, który nie ma być domeną tylko dużych aglomeracji. Celem są także średnie i mniejsze miasta.

– stwierdza Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.Orange zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie dotrzeć w każde miejsce w Polsce, ale światłowody dotyczą już około 60 miast. Do dziś operator podpisał 9 umów o współpracy i jeden list intencyjny z władzami: Ciechanowa, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Milanówka, Pabianic, Piaseczna, Wałbrzycha, Żyrardowa, gminą Sulęcin i warszawską dzielnicą Wilanów. Obecnie prowadzone są rozmowy z władzami 16 kolejnych miast. Istotą porozumień nie są zobowiązania finansowe samorządów. Inwestycje realizowane są tylko i wyłącznie ze środków Orange Polska.

Źródło: Orange

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close