Wiadomości

Orange wraca do korzeni

Orange, jeden z największych operatorów na polskim rynku sprzedał stworzony przez siebie kanał sportowy Orange Sport. Chce z powrotem skupić się na działalności telekomunikacyjnej.

Orange Polska wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że podpisał umowę ze spółką RMVC w sprawie sprzedaży kanału sportowego Orange Sport, który powstał w 2008 roku, a dzisiaj jest dostępny w największych sieciach satelitarnych i kablowych w Polsce. Według oficjalnych danych audycje Orange Sport docierają do około 5 milionów gospodarstw domowych.

Sprzedaż Orange Sport to kolejny przykład konsekwentnie realizowanej strategii firmy, zakładającej koncentrację na działalności telekomunikacyjnej i oferowaniu klientom najwyższej jakości usług oraz obsługi – mówi Maciej Nowohoński, członek Zarządu Orange Polska ds. finansowych. – Cieszymy się, że doszło do podpisania umowy, a nowy właściciel zobowiązał się do utrzymania sportowego charakteru kanału.

Nabywcą Orange Sport jest firma należąca do Romana Młodkowskiego, byłego dziennikarza ekonomicznego i szefa kanału TVN CNBC, obecnie zaś przedsiębiorcy specjalizującego się w doradztwie biznesowym.

Źródło: Orange

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close