Orange: Wszystko, co warto wiedzieć o rejestracji prepaid

Orange: Wszystko

Rejestracja numerów na kartę to ostatnio bardzo gorący temat. Warto więc dowiedzieć się o niej jak najwięcej, w czym pomóc mogą m.in. przygotowane przez rzecznika Orange odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Czy trzeba zarejestrować numer na kartę?

  • Tak, rejestracja numeru jest obowiązkowa. I nie ma przed tym ucieczki.

Do kiedy należy zarejestrować numer na kartę?

  • Jeżeli aktywowaliście, bądź aktywujecie kartę prepaid przed datą wejścia w życie ustawy, czyli 25 lipca – macie czas na rejestrację do 1 lutego 2017. Jak tego nie zrobicie w wymaganym terminie, będziemy musieli wyłączyć numer. Taki obowiązek nakłada na nas ustawa. Jeśli natomiast aktywujecie kartę lub ją po prostu kupicie po 25 lipca 2016 roku, to zanim z niej skorzystacie będziecie musieli ją zarejestrować. Inaczej nie zadziała. I nie ma znaczenia, czy nabyliście ją w kiosku, supermarkecie czy przydomowym sklepiku.

Gdzie można zarejestrować numer prepaid?

  • W salonach Orange oraz supermarketach Media Markt i Saturn. Musicie mieć ze sobą kartę SIM, którą chcecie zarejestrować i dowód tożsamości. Rejestracja trwa krótko. Podajecie numer PESEL, imię i nazwisko oraz numer telefonu. Z uwagi na ochronę danych osobowych nie wprowadziliśmy możliwości rejestracji we wszystkich miejscach, gdzie można kupić starter. Nie wprowadziliśmy też rejestracji przez Internet. Dlaczego? Trzymamy się twardej litery prawa i zamiaru ustawodawcy, który chciał mieć pewność, że karta jest zarejestrowana na jej użytkownika. Naszym zdaniem nie dają tej pewności rozwiązania takie jak np. przesyłanie skanu dowodu.

Kto może zarejestrować numer na kartę?

  • W praktyce każdy. Osoby poniżej 13 roku życia muszą przyjść z prawnym opiekunem, który zarejestruje numer na siebie. W przypadku obcokrajowców okazują paszport i na tej podstawie zarejestrują numer.

Dlaczego warto się pospieszyć z rejestracją?

  • Po pierwsze, aby mieć to z głowy. Po drugie – bo się opłaca. Jeśli zdecydujecie się zarejestrować numer do 18 sierpnia bieżącego roku otrzymacie bonus 1000 minut do wszystkich sieci oraz 10 GB na Internet. Możecie także przenieść już zarejestrowany numer do Orange od innego operatora. Wtedy za 28 zł dostaniecie nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 14 GB Internetu.

Ile numerów można zarejestrować na jedną osobę?

  • Do 20 numer na jedną osobę fizyczną i do 100 numerów na firmę.

Więcej o rejestracji numer w Orange można się dowiedzieć na stronie www.zarejestrujnumer.pl.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
50%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top