Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Oto Huawei Mate RS Porsche Design – pierwszy smartfon z 512 GB pamięci. Cena? Prawie 9 tysięcy złotych

Obok flagowców P20 i P20 Pro Huawei pokazało dzisiaj w Paryżu także niespodziankę dla fanów luksusu. Jest to model Mate RS Porsche Design – w zasadzie ulepszona wersja P20 Pro, który już jest smartfonem o bardzo mocnej specyfikacji. W tym przypadku jednak jakość idzie w parze z dużo wyższą ceną.

Huawei Mate RS Porsche Design wyposażony został w 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD i proporcjach 18:9. W przeciwieństwie do modeli P20 i P20 Pro nie znajdziemy tutaj „wcięcia” w górnej krawędzi wyświetlacza. Znajdziemy za to wbudowany w wyświetlacz czytnik linii papilarnych – jest to komponent, nad którym od kilku lat pracuje m.in. Samsung i Apple, jednak okazuje się, że chińska firma prześcignęła swoich rywali w jego implementacji. Co ciekawe, na tylnym panelu umieszczono… kolejny skaner odcisków palców. Tym razem jest to „tradycyjny” okrągły przycisk, usytuowany tuż pod aparatami.

huawei-mate-rs

Mówiąc o aparatach – Mate RS korzysta z układu identycznego jak P20 Pro, czyli potrójnego aparatu 40 + 20 + 8 MP, wraz z całą jego magią: 5-krotnym zoomem, funkcjami sztucznej inteligencji oraz wideo 960 fps. Smartfon napędzany jest 8-rdzeniowym układem Kirin 970, identycznym jak w P20 i P20 Pro. Ilość pamięci RAM to 6 GB. Luksusowy smartfon od Huawei wyróżnia się na tle swoich tańszych braci ilością dostępnego miejsca na dane – jeden z wariantów oferuje aż 512 GB. Jest to pierwszy smartfon z tak dużą ilością pamięci wewnętrznej. Specyfikację domyka bateria o pojemności 4 000 mAh.

Sprzedaż Huawei Mate RS Porsche Design rusza 12 kwietnia. Smartfon będzie sprzedawany w kolorze czarnym, a mieszkańcy Chin będą mogli zakupić także wariant czerwony. Dostępne będą dwa warianty, różniące się ilością pamięci wewnętrznej. Model z 256 GB będzie sprzedawany w cenie 1 695 euro (7 150 zł), czyli ok. dwa razy więcej niż P20 Pro. Za wariant z 512 GB będzie trzeba zapłacić 2 095 euro – 8 850 zł.

Source: Phonearena
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close