Pai: Odbiorniki radiowe w telefonach otworzą nowe możliwości

nesw-odbiorniki-radiowe-w-telefonach

Przewodniczący Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych, Ajit Pai twierdzi, iż odbiorniki radia FM umieszczone w urządzeniach mobilnych mogłyby w znaczący sposób przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa ich użytkowników.

Praktycznie wszystkie urządzenia mobilne, dostępne na dzisiejszym rynku telekomunikacyjnym wyposażone są w chip, umożliwiający odbiór fal radiowych. Jednakże producenci telefonów i operatorzy sieci komórkowych ograniczają możliwości, jakie daje radio FM, blokując jego działanie. Powodem takiego postępowania są oczywiście względy biznesowe, które związane są z generowaniem zysków zarówno jednych, jak i drugich.
Ajit Pai, który objął stanowisko przewodniczącego Federalnej Komisji Łączności w Stanach Zjednoczonych w styczniu 2017 roku, uważa, iż aktywne odbiorniki radia FM mogłyby przynieść wiele korzyści. Mając na myśli wymierne profity, Pai zwrócił uwagę na względy bezpieczeństwa i systemy awaryjnego ostrzegania obywateli Ameryki Północnej, w przypadku przeciążenia sieci GSM. Pomimo, iż szef FCC twierdzi, że takie rozwiązanie byłoby niezwykle korzystne dla całego kraju, nie zamierza on zmuszać producentów urządzeń i operatorów do wprowadzania zmian w obszarze odbiorników radiowych.
W Stanach Zjednoczonych blisko 44 procent smartfonów wyposażonych jest w aktywny chip radia FM, co w porównaniu z Meksykiem (80 procent urządzeń) jest zjawiskiem dość niepokojącym. Jak podaje portal MacRumors, aż 94 procent telefonów z nieaktywnym odbiornikiem radiowym w Stanach to urządzenia firmy Apple. Decyzja o umożliwieniu łączności FM podniosłaby poziom bezpieczeństwa nie tylko w samej Ameryce Północnej, ale również i na całym świecie.

Ajit-Pai Pai: Odbiorniki radiowe w telefonach otworzą nowe możliwości

Każdego dnia słyszymy o jakiejś innowacyjnej aplikacji, dzięki której mamy możliwość wykonywania przeróżnych czynności, których jeszcze kiedyś nie moglibyśmy sobie wyobrazić. To wspaniałe, że producenci urządzeń mobilnych cały czas stawiają krok do przodu, jednakże nie rozumiem dlaczego nie korzystają z tego, co zostało wynalezione w przeszłości. To zaskakujące, że najnowsze modele smartfonów nie oferują funkcji, którą mogliśmy się cieszyć w 1982 roku za pomocą Walkmana firmy Sony. – zaznaczył Pai.


Aktywacja odbiorników radia FM w telefonach komórkowych przyczyniłaby się do zmniejszenie zużycia baterii, czy też ograniczenie wykorzystania danych, równocześnie oferując awaryjny system ostrzegania, gdy sieć bezprzewodowa byłaby niedostępna.

Źródło: Zdnet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top