Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Panele OLED w iPhone’ach do końca 2018 roku?

Według informacji krążących w przeszłości w internecie, Apple miał wprowadzić panele OLED do iPhone’ów dopiero w 2019 roku. Teraz okazuje się jednak, że telefony te mogą zostać wyposażone we wspomnianą technologię już o rok wcześniej.

Panele OLED trafią do telefonów Apple’a w drugiej połowie 2018 roku – tak przynajmniej twierdzi japońska agencja informacyjna Nikkei.  Zmiana będzie najprawdopodobniej dotyczyła tylko części urządzeń Apple’a – nie jest raczej prawdopodobnym, by do tego czasu we wszystkich telefonach tego producenta ekrany LCD zostały wymienione na OLED.

Stara miłość nie rdzewieje

Nie wiadomo, czy jedynym dostawcą paneli dla urządzeń Apple’a będzie Samsung, czy kalifornijski producent zdecyduje się na zamawianie tej technologii także od innych firm. Na razie wszystko wskazuje na to, że Apple będzie wciąż korzystał z usług Sharpa i JDI, którzy produkują dla niego ekrany LCD. Trudno powiedzieć, jaki kształt przybierze ta współpraca w przyszłości, jeśli firma z Kalifornii chce całkowicie „przerzucić się” na technologię OLED.

Źródło: Phonearena
Back to top button