Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Papież na TED: Rozwój technologiczny powinien sprzyjać akceptacji drugiego człowieka

TED Talks to popularna platforma wymiany myśli pomiędzy ludźmi ze świata technologii, nauki i kultury. Co roku przedstawiciele TED-a zwołują w Vancouver międzynarodową konferencję, na której poruszane są aktualne sprawy dotyczące technologii i nauki. Jednym z kluczowych wystąpień tegorocznej edycji było przemówienie papieża Franciszka.

Podczas zarejestrowanego przed konferencją wykładu papież mówił między innymi o moralnej współodpowiedzialności ludzi na całym świecie. – Każdy z nas żyje w powiązaniu z drugim człowiekiem. W życiu nie chodzi o mijający czas – w życiu chodzi interakcje – powiedział hierarcha.

Papież zauważa, że w świecie, w którym ma miejsce ciągły postęp naukowy i techniczny, człowiek nie powinien zapominać o swoim powiązaniu z innymi osobami. – Byłoby wspaniale, gdyby rozwój nauki i technologii szedł w parze z równością ludzi i społeczną akceptacją – powiedział biskup Rzymu. – Byłoby wspaniale, gdybyśmy oprócz odkrywania planet krążących gdzieś daleko byli w stanie odkryć na nowo potrzeby ludzi wokół nas – dodał, przestrzegając przed firmami i organizacjami, dla których produkty są ważniejsze niż człowiek i jego prawa.

To pierwsze w historii wystąpienie głowy Kościoła na TED – i zarazem debiut papieża Franciszka, jeśli chodzi o udział w międzynarodowej konferencji. Pełne wystąpienie hierarchy można obejrzeć klikając w ten link. Wykład został przetłumaczony przez 40 tłumaczy. Napisy są dostępne w 20 językach.

Źródło: Theverge

Back to top button