Wiadomości

Peter Chou ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego w HTC. Zmieni go Cher Wang

Tajwański producent smartfonów HTC ogłosił, że założycielka firmy – Cher Wang – została mianowana dyrektorem generalnym. Peter Chou obejmie nową rolę.

HTC podało do wiadomości, że były CEO skupi się teraz na poszukiwaniu szans na wzrost firmy i rozwijaniu nowych technologii, obejmując dowodzenie w departamencie HTC Future Development Lab. Z kolei Cher Wang przejmie jego dotychczasowe stanowisko i będzie miała za zadanie poprawić wyniki finansowe firmy, które z roku na rok było coraz gorsze. Dopiero IV kwartał 2014 roku pozwolił HTC odbić się nieco od dołu (pierwszy raz od drugiej połowy 2011 roku) i przyniósł wzrost sprzedaży o 22.1% w skali roku – głównie za sprawą urządzeń średniej klasy. Dla wielu wiadomość o przejęciu sterów w HTC przez Cher Wang nie jest zaskoczeniem. Współzałożycielka i przewodnicząca rady nadzorczej tajwańskiego koncernu już w 2013 roku przejęła część obowiązków CEO od Petera Chou i od tamtego czasu mocno zaangażowała się w codziennie działania firmy. Brała aktywny udział m.in. w obsłudze klienta, marketingu i sprawach kadrowych.

Źródło: Reuters 

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close