Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pierwsze wrażenia z użytkowania Samsung Pay – system płatności mobilnych nawet dla laików

W dobie popularności Apple Pay, kwestią czasu było pojawienie się nowej usługi płatności mobilnych. Samsung przymierzał się do tego od miesięcy, aż w lutym potwierdził kupno firmy LoopPay, której system pozwala na dokonywanie zakupów za pomocą smartona. Tak powstał Samsung Pay, który ma szansę zdrowo namieszać na rynku i który po pierwszych testach zrobił na Teleguru niemałe wrażenie.

Podczas przedpremiery Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 5 w Londynie, Samsung ujawnił kilka nowych informacji na temat swojej przyszłej usługi Samsung Pay. Rozwiązanie to pozwala na dokonywanie bezstykowych płatności mobilnych w sklepach wyposażonych w odpowiednie zbliżeniowe terminale płatnicze. W tej chwili dostępne jest ono tylko w ramach programu pilotażowego w Korei Południowej, aczkolwiek są już plany dotyczące uruchomienia usługi na Starym Kontynencie, zaczynając od Wielkiej Brytanii. Pomimo wcześniejszych zapewnień, Samsung Pay nie będzie jednak opierał się głównie na NFC – powodem tej decyzji jest mała liczba terminali na świecie obsługujących tę technologię. Postawiono więc na Magnetic Secure Transmission (MST), dzięki czemu transakcje mobilne będą jeszcze łatwiejsze zarówno dla punktów sprzedaży, jak i konsumentów.

MST umożliwia płacenie telefonem w terminalach nieposiadających technologii zbliżeniowej, czyli w znakomitej większości dostępnych na świecie, obsługiwanych poprzez odczyt paska magnetycznego na karcie. Z krótkiego testu, jaki Teleguru zdążył przeprowadzić wynika, że Samsung Pay jest wyjątkowo łatwy w obsłudze – wystarczy przeciągnąć palcem na ekranie smartfona w górę (na podobnej zasadzie jak ściąganie panelu powiadomień w dół), wybrać kartę do płatności przesuwając palcem w lewo lub prawo, a następnie zautoryzować płatność kciukiem lub kodem PIN. Cały proces trwa kilka sekund i jest na tyle prosty, że niemal każdy powinien być w stanie nauczyć się go. Co ważne, dane oraz dokonane transakcje nie są zapisywane na serwerach Samsunga. Niestety, data wdrożenia na Polski rynek jeszcze nie jest znana, ale najwcześniej nastąpi to w przyszłym roku.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close