Wiadomości

Pierwszy milion Samsung Pay

Usługa płatności mobilnych Samsunga zyskuje na popularności na rodzimym rynku. Samsung Pay przekroczył właśnie liczbę miliona użytkowników od momentu startu w Korei Południowej.

Według danych ujawnionych przez Samsunga, wraz ze wzrostem użytkowników średnia, dzienna liczba dokonywanych przez nich transakcji osiągnęła poziom ponad 100 tysięcy. Wiele osób traktuje Samsung Pay jako idealną metodę płatności w małych sklepach, domach handlowych, supermarketach oraz restauracjach. W górę poszła też łączna wartość wszystkich transakcji, która obecnie, po dwóch miesiącach od startu wynosi prawie 90 milionów dolarów (miesiąc temu 30 milionów dolarów). Wszyscy użytkownicy usługi wydają teraz średnio około 705 tysięcy dolarów na dzień. Samsung Pay trafił już także pod koniec września do Stanów Zjednoczonych, gdzie powalczy z Apple Pay i Android Pay. Ma jednak nad nimi dość znaczącą przewagę, w związku z obsługą MST (Magnetic Secure Transmission), która w przeciwieństwie do NFC pozwala na płacenie telefonem w terminalach nieposiadających technologii zbliżeniowej. Czekamy na start systemu w kolejnych krajach, w tym w Polsce, co miejmy nadzieje nastąpi w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Android Authority

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close