TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Pierwszy milion Samsung Pay

Pierwszy milion Samsung Pay

Usługa płatności mobilnych Samsunga zyskuje na popularności na rodzimym rynku. Samsung Pay przekroczył właśnie liczbę miliona użytkowników od momentu startu w Korei Południowej.

Według danych ujawnionych przez Samsunga, wraz ze wzrostem użytkowników średnia, dzienna liczba dokonywanych przez nich transakcji osiągnęła poziom ponad 100 tysięcy. Wiele osób traktuje Samsung Pay jako idealną metodę płatności w małych sklepach, domach handlowych, supermarketach oraz restauracjach. W górę poszła też łączna wartość wszystkich transakcji, która obecnie, po dwóch miesiącach od startu wynosi prawie 90 milionów dolarów (miesiąc temu 30 milionów dolarów). Wszyscy użytkownicy usługi wydają teraz średnio około 705 tysięcy dolarów na dzień. Samsung Pay trafił już także pod koniec września do Stanów Zjednoczonych, gdzie powalczy z Apple Pay i Android Pay. Ma jednak nad nimi dość znaczącą przewagę, w związku z obsługą MST (Magnetic Secure Transmission), która w przeciwieństwie do NFC pozwala na płacenie telefonem w terminalach nieposiadających technologii zbliżeniowej. Czekamy na start systemu w kolejnych krajach, w tym w Polsce, co miejmy nadzieje nastąpi w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Android Authority

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
3 głosy
16.67%
1 głosy
33.33%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top