Pixel 2 i Pixel 2 XL – ostateczne specyfikacje na tydzień przed premierą

google-pixel-2

Na te smartfony czekamy od wielu miesięcy. Już czwartego października Google zaprezentuje modele Pixel 2 oraz Pixel 2 XL, które zdaniem niektórych będą najciekawszymi urządzeniami 2017 roku. Za niespełna tydzień przed konferencją firmy poznaliśmy ostateczne specyfikacje obu wariantów.

Pixel 2 XL ma być wyposażony w zakrzywiony ekran pracujący w rozdzielczości QHD, a ponadprzeciętne osiągi ma zapewnić układ Qualcomm Snapdragon 835 wspomagany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Nie ma pewności, jakiej wielkości ekran zostanie wykorzystany w Pixel XL, jednak wiadomo, że zajmie on 85% przedniej części urządzenia, przez co smartfon będzie praktycznie bezramkowy. Google zdecydowało o zrezygnowaniu z gniazda audio, jednak miłośnicy muzyki powinni być zadowoleni z podwójnych głośników stereo. W zestawie mamy otrzymać słuchawki pod port USB typu C. Urządzenie będzie zasilane ogniwem o pojemności 3520 mAh, a dostępu do danych znajdujących się na 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej ma chronić skaner linii papilarnych.

Pixel 2 otrzyma niezakrzywiony ekran pracujący w rozdzielczości Full HD. W przypadku tego wariantu również zniknie gniazdo słuchawkowe i przybędą głośniki stereo. Producent zastosował tutaj baterię o pojemności 2700 mAh, która w zupełności poradzi sobie z zasileniem układu Qualcomm Snapdragon 835 i 4 GB pamięci operacyjnej. Na rynek trafi wariant z pamięcią wewnętrzną o pojemności 64 GB oraz 128 GB. Google dla pierwszych klientów przygotowało ofertę obejmującą przestrzeń w Google Cloud dostępną do 2023 roku. Pixel 2 będzie dostępny w kolorze czarnym oraz niebieskim, a Pixel 2 XL w czarnym i czarno-białym.

Najnowszy smartfon Google’a ma kosztować 650 dolarów amerykańskich w wersji standardowej z pamięcią 64 GB. W przeliczeniu po dzisiejszym kursie daje to dokładnie 2315 złotych. Za wariant ze 128 GB pamięcią wewnętrzną klienci będą musieli wydać 750 dolarów amerykańskich, czyli 2670 złotych. Pixel 2 XL zostanie natomiast wyceniony na 850 lub 950 dolarów amerykańskich w zależności od zakupionej wersji (64 GB lub 128 GB). Daje to odpowiednio 3030 złotych oraz 3380 złotych.

new-pixel-2-xl-leak-840x454 Pixel 2 i Pixel 2 XL – ostateczne specyfikacje na tydzień przed premierą

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top