Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości
Na czasie

Planujesz zakup Playstation? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Jesiennie i zimowe wieczory sprzyjają domowej rozrywce. Rozważasz zakup Playstation? Nie wiesz, którą konsolę wybrać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, jakie możliwości i parametry techniczne wiążą się z zakupem najnowszych modeli jednej z najpopularniejszej na świecie konsoli do gier!

Playstation to doskonały prezent na święta

Zapewne jako dorosły z nostalgią wspominasz swoją pierwszą konsolę. Czasy się zmieniły, a nowoczesne konsole dają coraz więcej możliwości. Urządzenia to już nie tylko zwykłe konsole. To niewiarygodny wybór gier, które są na wyciągnięcie kilku kliknięć i to bez wychodzenia, masowa pamięć 1TB, Playstation w wersji rozszerzonej rzeczywistości, a także wiele niezwykłych akcesoriów. Czym zatem kierować się przy wyborze najlepszego dla siebie wyboru? Jaki typ konsoli od Sony będzie dla Ciebie najlepszy?

PS4. Poznaj dostępne modele i parametry techniczne

Playstation 4 posiada niezwykle obszerną bibliotekę gier, które sprawdzą się podczas długich, jesiennych wieczorów. Pojemność dysku twardego należy do niewątpliwych atutów urządzenia. Możesz wybrać od 500 GB, aż do 1TB pojemności dysku. Na rynku dostępny jest model podstawowy PS4, PlayStation Slim, a także bardziej zaawansowany model PS4 Pro, który oferuje rozrywkę w jakości 4K.

Konsola playstation do wyboru, do koloru

Po pierwsze producent oferuje wybór między dwoma klasycznymi kolorami- czarnym i białym. Wybór zależny jest od naszych preferencji, gustu, a także dopasowania do sprzętu, który posiadamy w domu oraz ogólnego wystroju. Biel prezentuje się niezwykle elegancko, a czerń może być przez wielu graczy uznana za bardziej praktyczną wersję modelu, ponieważ tak bardzo nie widać na niej ewentualnych rys czy zabrudzeń.

Ponadto producent konsoli zaproponował aż trzy wersje modelu. Sprzęt zakupisz w wersji podstawowej PS4, wersji Slim, a także najbardziej zaawansowanej, czyli wersji Pro. Jak sama nazwa wskazuje, wersja Slim jest znacznie mniejsza od swojego klasycznego brata. Zajmuje bowiem aż 40% mniej miejsca, jest dyskretniejsza i doskonale sprawdzi się nawet w mniejszych pomieszczeniach. Wersja Slim wygląda niezwykle nowocześnie. Wykończona jest matowym tworzywem, a także posiada zaokrąglenia, co nadaje jej lekkiego, designerskiego charakteru. Z kolei wersja Pro nie różni się jedynie wyglądem. Urządzenie wspiera jakość 4K, co znacznie wpływa na jakość grafiki i wizualne doznania gracza. Wersja Pro posiada zwiększone taktowanie zegarów procesora i niezwykle silną kartę graficzną.

Modele to nie wszystko. Poznaj serie konsoli PS4

Playstation 4 została wyprodukowana w czterech seriach. Z pewnością pierwsza seria CUH-1000 cieszy się najmniejszą popularnością ze względu na głośność sprzętu oraz nagrzewanie sprzętu. Na szczęście kolejne serie zaczynając od CUH-1100, wiążą się z wielką przemianą popularnej konsole. Nowe seria są cichsze, sprzęt nie nagrzewa się tak jak debiutancki model. Pamiętaj, że nowsze modele z serii są ulepszane, a to wiąże się z wyższą ceną. Warto postawić na nową generację, przy rozważeniu najlepszego stosunku jakości do ceny.

Dysk twardy konsoli

Przejdźmy zatem do elementu, który najbardziej interesuje graczy. Do… gier! Niezwykle ważnym parametrem technicznym jest dysk twardy konsoli. Weź pod uwagę, że każda gra na Playstation waży około 50 GB. Znając tę liczbę będzie Ci z pewnością łatwo obliczyć, ile gier, a co za tym idzie miejsca na dysku, powinna mieć Twoja wersja Playstation 4. Szukasz sprzętu, który pomieści ogromną liczbę gier? Twoje ulubione gry nie mają końca? Konsola Playstation z dużą pojemnością dysku będzie dla Ciebie jednym z najważniejszych parametrów technicznych. Nawet jeżeli w danej chwili nie możesz sobie pozwolić na zakup najbardziej rozbudowanej wersji pamiętaj, że w każdej chwili możesz do swojego sprzętu dysk zewnętrzny.

Sony Playstation VR- dla miłośników dodatkowych doznań

Szukasz dodatkowych wrażeń podczas gry? Koniecznie sprawdź, jakie możliwości daje rozszerzona rzeczywistość. Warto zapoznać się wcześniej z listą gier, które obsługują rozszerzoną rzeczywistość. Zakup gogli może okazać się niezwykłą rozrywką dla całej rodziny, również dla osób, które na co dzień nie należą do grupy miłośników konsoli.

Sony Playstation 5. Którą wersję konsoli wybrać?

Najnowszy model konsoli od Sony to wersja PS5. Występuje ona w dwóch wersjach: klasycznej PS5, a także wersji PS5 Digital Edition, która nie posiada napędu optycznego na płyty. W wersji PS5 masz zatem możliwość odtwarzania dowolnych płyt, a wersja Digital Edition zapewnia wyłącznie korzystanie z formy cyfrowej, czyli pamięci cyfrowej sprzętu. Obie wersje PS5 mają podobne parametry techniczne (grafika 4K czy dźwięk 3D), jednak wersja Digital Edition ze względu na brak napędu jest tańsza prawie o 500 zł. istnieje również mniejsze ryzyko, że konsola ulegnie awarii. Jeśli zatem nie zależy Ci na nośnikach CD- warto rozważyć zakup drugiej wersji konsoli.

Niezwykłym atutem konsoli PS5 jest ich kompatybilność z wersją Playstation4. Oznacza to, że gry zakupione na wersję PS4 będą również działały na PS5. Pamiętaj jednak, że w wersji Digital Edition nie ma mowy o wersji gier na nośniku CD. Gry dostępne są wyłącznie cyfrowo.

Konsola również Playstation Store i możliwość oglądania filmów

Nie wszyscy domownicy są zachwyceni zakupem konsoli? Zwróć uwagę na dodatkowe opcje. Konsole gwarantują dodatkową rozrywkę, wiele aplikacji i sklep. Na konsoli możesz oglądać ulubione programy i słuchać muzyki. Marka pomyślała również o najmłodszych. Za pomocą konsoli możesz łączyć się z Disney+. Nie zabrakło również rozrywki z myślą o dorosłych. Za pomocą konsoli połączysz się z Amazon Prime, Netflixem, czy Spotify.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button