Wiadomości

Płatny roaming w Play. UKE wyraził zgodę

W ubiegłym roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej polscy operatorzy znieśli dodatkowe opłaty za korzystanie z ich usług poza granicami kraju. Dziś dowiadujemy się, że Urząd Komunikacji Elektronicznej pozwolił na wprowadzenie roamingu w sieci Play.

Operator jesienią 2017 roku wraz z innymi sieciami telekomunikacyjnymi złożył wniosek do UKE w sprawie wprowadzenia opłat za korzystanie z usług poza krajem. Urząd jak na razie wyraził zgodę na dopłaty do połączeń roamingowych w Play. Zaznaczono jednak, że nie mogą one być wyższe niż 6 groszy za minutę połączenie wychodzącego, 3 grosze za połączenie przychodzące, 1 grosza za wysłanie wiadomości tekstowej, 12 groszy za wiadomość MMS oraz 12 groszy za megabajt danych.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play zapowiedział, że operator już niebawem przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie. Urząd Komunikacji Elektronicznej odmówił odpowiedzi na pytania zadane przez serwis Wirtualnemedia.pl, które dotyczyły motywów jakimi kierował się przy podejmowaniu decyzji o powrocie dodatkowych opłat roamingowych.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close