Wiadomości

Play: Ruszyły testy Wi-Fi Calling

Play wybrał testerów i zaczął wysyłkę oprogramowania aktywującego Wi-Fi Calling w smartfonach, rozpoczynając tym samym bezpłatne testy usługi, które potrwają przez najbliższe kilka tygodni.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Play wystartował z testami Wi-Fi Calling, w których biorą udział posiadacze LG G4 i Samsunga Galaxy S6 zakupionych u operatora. Otrzymali oni SMS zawierający wszystkie potrzebne informacji, a także specjalne oprogramowanie, które włącza usługę na urządzeniach – ta część może jednak potrwać do końca roku. Ponadto, telekom poinformował, że dla zwycięzców ostatniego konkursu szykowane do wysyłki są już paczki ze wspomnianymi wyżej smartfonami. Testy potrwają do 14 lutego 2016 roku, a wszelkie uwagi, opinie, zgłoszenia błędów i spostrzeżenia Play zbierać będzie na stronie www.play.pl/wificalling. W niedalekiej przyszłości Wi-Fi Calling ma być szerzej dostępne i pojawić się w ofertach abonamentowych, na kartę oraz Mix. Oferowane przez Play Wi-Fi Calling umożliwia prowadzenie rozmów głosowych w dowolnym miejscu w zasięgu sieci Wi-Fi, o maksymalnej długości 120 minut. Do prawidłowego działania potrzebne jest łącze o prędkości przynajmniej 512 kb/s. Możliwe jest też wysyłanie SMS-ów po Wi-Fi. Zabrakło natomiast wsparcia dla MMS-ów.

Źródło: Play

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close