Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Play uruchamia sieć 5G w Polsce

Stało się. Choć mówiono o tym już od dawna i wszyscy wiedzieliśmy, że to nastąpi, nikt nie spodziewał się, że tak szybko. Mamy koniec 2019 roku, a Play ogłosił, że uruchomił sieć 5G w pierwszym polskim mieście.

Operator poinformował, że rozpoczął współpracę z Miastem Gdynia. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z szybkiej sieci 5G. Operator ma także dysponować routerami Huawei 5G CPE Pro 2, które umożliwią współdzielenie częstotliwości przez technologię LTE i 5G. Pozwoli to na udostępnienie sieci nowej generacji jeszcze przed zakończeniem aukcji częstotliwości przeznaczonych konkretnie dla 5G.

blank
Router Huawei 5G CPE Pro 2

Jak podaje Play, obecnie prawie 50% populacji znajduje się w zasięgu sieci, która umożliwia korzystanie z prędkości podobnych do rzeczywistych osiągów piątej generacji. Modernizacja stacji bazowych pozwoli operatorowi udostępnić sieć 5G docelowo w Trójmieście, choć początkowo będzie ona dostępna jedynie w Gdyni. A co z urządzeniami obsługującymi sieć piątej generacji? Operator podaje, że wdrożenie projektu na skalę komercyjną zależy od dostępności urządzeń zgodnych z nową technologią, a także uzyskania zgód regulacyjnych. Obecnie w ofercie Play znajdziemy Huawei Mate 20 X 5G, a zapewne niedługo dołączą do niego kolejne smartfony obsługujące 5G.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close