TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Play zaoferuje klientom internet domowy od Vectry

Stacjonarny szerokopasmowy internet od Vectry będzie uzupełnieniem obecnej oferty Playa, sprzedającego do tej pory głównie usługi telekomunikacyjne.

Umowa między Vectrą, a Playem zakłada podłączenie pierwszych klientów w I kw. 2020 roku, a w ofercie będzie także dostęp do usług telewizyjnych i rozrywkowych poprzez łącze szerokopasmowe (tzw. Play Now TV).

Umowa bazuje na rozliczeniu po cenach hurtowych za każdego podłączonego klienta – czym zajmie się Vectra. Po jej stronie będzie także zapewnienie routerów.

Operatorzy połączą systemy IT, a po stronie Play będą działania marketingowe oraz dystrybucja.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej Vectry znajduje się ponad 2,7 mln gospodarstw domowych. Operator świadczy usługi transmisji danych o prędkości do 600 Mb/s, a wkrótce także do 1 Gb/s.

„Po współpracy w ramach rozwiązań MVNO, transmisji danych do stacji bazowych i tranzytu ruchu, partnerstwo w zakresie stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do internetu jest kolejnym strategicznym krokiem dla obu firm. Jest to unikalna współpraca na polskim rynku. Działamy wspólnie od wielu lat – łączą nas te same wartości i duch przedsiębiorczości” – powiedział Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Play dołącza zatem do Plusa, Orange jako tak zwany operator usług konwergentnych. W ostatnich dniach podobną strategię obrał takżę T-Mobile, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
33.33%
1 głosy
33.34%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top