TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/s

Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/s

Plus zaprezentował sieć LTE-Advanced z prędkością dochodzącą do 300 Mb/s, możliwą dzięki agregacji dwóch pasm częstotliwości nośnych o szerokości 20 MHz każda, pracujących w standardzie LTE FDD w pasmach 1800 MHz i 2600 MHz.

Na prezentacji przedstawiono działanie agregacji pasm LTE-Advanced, do której wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation. Pierwsza w Polsce komercyjna sieć LTE-A zapewnia prędkość Internetu do 300 Mb/s, a stacje pozwalające na korzystanie z tej technologii zostały już zbudowane w Warszawie (kolejne w drodze). Aby uzyskać sieć o takiej prędkości, Plus połączył pasma w częstotliwościach 1800 MHz i 2600 MHz , wykorzystując agregację dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD. Podstawy działania agregacji nośnych FDD w paśmie 1800 MHz i 2600 MHz:

  • Zasoby częstotliwościowe z różnych zakresów traktowane są jak jeden wspólny zasób użytkownika.
  • W celu zachowania kompatybilności wstecznej, agregacji podlegają nośne zdefiniowane w poprzednich wersjach standardów 3GPP.
  • Każda nośna określana jest jako składnik nośny (component carrier). Agregować można do 5 składników.
  • Agregowane mogą być składniki z tego samego pasma, jak i z różnych pasm.

news-plus-lte-a-prezentacja Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/snews-plus-lte-a-prezentacja Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/s news-plus-lte-a-prezentacja Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/s   news-plus-lte-a-prezentacja Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/snews-plus-lte-a-prezentacja Plus pokazał działanie LTE-A z prędkością do 300 Mb/s

Źródło: Plus

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20%
1 głosy
60%
3 głosy
0%
0 głosy
20%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top