Wiadomości

Plus przedstawia nowy zestaw do Domowego Internetu LTE

Cyfrowy Polsat i Plus wprowadzają nowy, udoskonalony sprzęt do Domowego Internetu LTE – modem zewnętrzny ODU-200 i router Wi-Fi IDU-200, które pozwalają na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s.

Najbardziej istotne zmiany wprowadzone w nowych urządzeniach to:

  • Obsługa większej liczby wspieranych częstotliwości LTE – możliwa praca w LTE 800 MHz i 1800 MHz.
  • Obsługa LTE Cat. 4 – zwiększenie maksymalnej prędkości pobierania danych do 150 Mb/s, a wysyłania danych do 50 Mb/s.
  • Usprawniona, szybsza praca routera Wi-Fi (obsługuje Wi-Fi b/g/n/ac).
  • Możliwość wymiany karty SIM, co znacznie usprawni ewentualną procedurę serwisowania sprzętu.
  • Zastosowanie specjalnej karty SIM cechującej się zwiększoną odpornością na trudne warunki atmosferyczne.

Modem przeznaczony do Domowego Internetu LTE może być zamontowany na zewnątrz budynku i podłączony do istniejącej instalacji antenowej telewizji satelitarnej lub naziemnej albo do nowego kabla antenowego. Za pośrednictwem jednego kabla, do wnętrza domu lub mieszkania, przesyłany jest zarówno sygnał TV, jak i Internet LTE. Router wewnętrzny udostępnia Internet już wewnątrz domu. Można podłączyć do niego urządzanie zewnętrzne, takie jak dekoder telewizyjny czy komputer przez kabel Ethernet lub bezprzewodowo, a za pośrednictwem Wi-Fi: smartfony, tablety i laptopy. Nowe rozwiązanie technologiczne proponowane przez Cyfrowy Polsat i Plus dostępne jest w abonamencie od 40 zł miesięcznie w przypadku wyboru oferty smartDOM z 3 miesiącami bez opłat na start. W ramach tego abonamentu można korzystać z Internetu LTE bez limitu danych.

Źródło: Plus

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close