Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Plus również wprowadza roaming według zasady „Roam Like At Home”

Kolejny operator z wielkiej czwórki ogłosił zniesienie opłat roamingowych. Tuż po T-Mobile i Play Plus GSM ogłosił dziś, że klienci korzystający z jego usług nie będą musieli martwić się dodatkowymi kosztami podczas korzystania z telefonu za granicą naszego kraju. Poza Unią Europejską zasada „Roam Like At Home” obejmie również Norwegię, Liechtenstein oraz Islandię.

Osoby znajdujące się na terenie państw zawartych w regulaminie operatora nie będą ponosić kosztów dodatkowych z tytułu wykonywania połączeń głosowych oraz wysyłania wiadomości głosowych. Stawki pozostaną takie same, jak w Polsce, przez co rachunki za usługi telekomunikacyjne nie wzrosną drastycznie. Jedynie w przypadku korzystania z pakietów internetowych abonent będzie mógł wykorzystać mniej transferu, przykładowo:

  • plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł , który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE,
  • plan cenowy z opłatą abonamentową 69,99 zł, który w kraju ma dostępne 10 GB, w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych.

Source: Plus gsm
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close